שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

חקירת מי עדן: לא נעשה שימוש באמצעים פסולים

בכירה לשעבר במי עדן שהואשמה בשימוש במידע פנים טענה כי נאלצה להודות במיוחס לה, לאחר מסכת לחצים שבה הועמדה בחקירתה ברשות ניירות ערך. לאחרונה דחה בית המשפט את הטענות וקבע: "החוקרים פעלו באופן מקצועי, ראוי ואנושי"

איתי הר אור 12:0420.12.10

"בניגוד לטענות הנאשמת כלפי חוקרי רשות ניירות ערך, התרשמתי ממקצועיות החוקרים ומהדרך הראויה והאנושית שבה נהגו בנאשמת", כך תיארה לאחרונה שופטת בית משפט השלום בתל אביב דניאלה שריזלי את האופן שבו ניהלו אנשי הרשות חקירה בעניין שימוש במידע פנים בחברת מי עדן.

 

במסגרת הפרשה שבה הואשמה מנהלת הפרסום לשעבר בחברה, אתי פינקלשטיין, בשימוש במידע שהגיע אליה על עסקה עם דנונה כדי לגרוף רווח של חצי מיליון שקל יחד עם בעלה, טענה פינקלשטיין לפגמים בולטים בחקירות שנערכו לה. בין השאר טענה כי מסרה לחוקרים שתי הודאות פסולות עקב מסכת לחצים שבה הועמדה. היא דרשה מבית המשפט לקבוע שלא יהיה אפשר לעשות שימוש בהודעות הבלתי קבילות.

 

על רקע זה התנהל משפט זוטא בין הצדדים, שאפשר הצצה על הנעשה בחדרי החקירות של הרשות.

 

"אישה בטוחה ודעתנית"

 

במסגרת המשפט דחתה השופטת שריזלי את הטענות שהעלתה פינקלשטיין, וקבעה כי מדובר בנאשמת "שהתגלתה כאשה דעתנית ובטוחה בעצמה". עוד קבעה כי חוקרי הרשות אפשרו לנאשמת לאכול במהלך החקירה ואף לשוחח עם בני משפחתה.

 

שריזלי התייחסה בהחלטתה בין השאר לטענת פינקלשטיין, שלפיה בוצע לה "תרגיל חקירה" ובמסגרתו נתנו לה החוקרים להבין כי בעלה הודה במיוחס לו - תרגיל שלאחריו מסרה את אחת מהודאותיה: "לא מצאתי בדל ראיה לטענות הנאשמת, שלפיהן מסרה מה שמסרה משום שכלו כוחותיה ורפה רצונה החופשי נוכח אמצעי החקירה הפסולים שהופעלו נגדה", קבעה.

 

עוד הוסיפה שריזלי כי הטענה שהעלתה הנאשמת, ולפיה החוקרים ועו"ד ירון ליפשס (היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות דאז - אה"א) תיעדו את מהלך החקירה של הנאשמת באופן חלקי ומגמתי כדי לקדם את החקירה - מופרכת מיסודה.

 

"איני נכונה להעלות בדעתי כי ליפשס והחוקרים נקטו דרכי עורמה ותחבולה וניסחו את המזכרים בזדון באורך חלקי, מגמתי ושקרי רק כדי לחפות על מעשים פסולים", ציינה שריזלי.

 

שריזלי אף התייחסה באופן מיוחד לליפשס, העובד כיום במשרדו של עו"ד רם כספי. "הובהר כי מתוקף תפקידו כיועץ משפטי ליפשס אינו נוטל חלק מהותי בחקירתם של חשודים, ובוודאי שאינו מבצע תרגילים" קבעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x