$
בארץ

יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים: "בצפון הארץ טמון פוטנציאל צמיחה משמעותי למשק כולו"

יאיר סרוסי בוועידת הגליל: "יש לבצע פעילות ממוקדת במגזר הערבי להגברת השתתפות נשים בכוח העבודה, ופיתוח מקומות תעסוקה הולמים לאוכלוסייה הערבית האקדמאית ההולכת וגדלה"

כתב כלכליסט 11:1914.12.10

"הצמיחה של המשק הישראלי לא יכולה לבוא רק מן המרכז, לגליל פוטנציאל אדיר להתפתחות כלכלית, המבוססת על תעשייה מתקדמת, אקדמיה פורחת ויצירתיות השופעת מהאווירה המיוחדת", כך אמר הבוקר יאיר סרוסי, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים בוועידת הגליל בבית שאן בהשתתפות נשיא המדינה, ראש ממשלת

ישראל, שרים, ואישי ציבור.

 

סרוסי הוסיף כי "יש לשים דגש על תעסוקה מתאימה לאקדמאים, פעילות ממוקדת במגזר הערבי להגברת השתתפות נשים בכוח העבודה, ופיתוח מקומות תעסוקה הולמים לאוכלוסייה הערבית האקדמאית ההולכת וגדלה".

 

בנק הפועלים הוא בין נותני החסות המרכזיים לוועידת הגליל המתקיימת זו השנה החמישית ועומדת השנה בסימן שינוי סדרי עדיפות לאומית. "ועידת הגליל הופכת למסורת, ואנו בבנק הפועלים גאים להיות חלק ממסורת זו".

 

סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב העומד בראש הוועידה, מסר: "אני סבור כי יש לעבור לחשיבה אזרחית. שינוי חשיבתי והובלת סדר יום אזרחי יביא לשינוי בהקצאת המשאבים כך שיותר תקציבים ייוחדו לנושאים אזרחיים כמו הערכות למצבי חירום, אסונות טבע וצבי קיצון אחרים. ועידת הגליל, המרכזת תחת קורת גג אחת את כל הרשויות המקומיות בגליל, בגולן ובעמקים היא המקום בו הראוי לקיים דיון מעמיק ולהציף נושאים אלו. כשר לפיתוח הנגב והגליל הצבתי יעד מרכזי- עידוד וחיזוק ההתיישבות והבאתם של עוד כ-300 אלף תושבים חדשים לגליל, תוך חיזוק האוכלוסייה הוותיקה. סוגיות כגון דיור לזוגות צעירים, יצירת מקורות תעסוקה נוספים וכן השקעה בתרבות ופנאי גם כן יעלו לדיון בוועידה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x