שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעלי בתי הנופש שניזוקו יפוצו על אובדן רווחים

מנכ"ל חברת ביטוח חקלאי: "ישנו סעיף בחלק מחוזי הביטוח שאינו סטנדרטי שנקרא 'אובדן הנאה'. הסעיף מספק פיצוי אם הנוף הסביבתי משתנה ופוגע ביכולת ליהנות מהצימרים"

רחלי בינדמן 15:2805.12.10

אחת הסוגיות המרתקות שצפוי הענף להתמודד איתה היא האם לבעלי הצימרים יכולה לקום טענה, כי גם אם הצימר יהיה תקין לשימוש אך הנוף הנשקף ממנו נהרס כליל, עדיין ניתן יהיה לקבל על כך פיצוי.

 

מנכ"ל חברת ביטוח חקלאי אריה הרמן אומר כי "ישנו סעיף בחלק מחוזי הביטוח שאינו סטנדרטי

שנקרא 'אובדן הנאה'. הסעיף מספק פיצוי אם הנוף הסביבתי משתנה ופוגע ביכולת ליהנות מהצימרים".

 

החברה שבניהול הרמן מבטחת את קיבוץ בית אורן, והיא נמצאת בשלבי מכירת 50% ממנה לחברת הביטוח מגדל. בית אורן הוא קיבוץ מופרט שעיקר פרנסת תושביו נובעת מחדרי אירוח, נופשונים ומסעדות.

 

לדברי הרמן, "לאף אחד עדיין אין מושג מהם היקפי הנזק. אנו מחכים שהמצב יירגע ונוכל לפתוח שם חפ"ק (חדר פיקוד - ר"ב). התפקיד שלנו כחברת ביטוח הוא לא רק לגבות תשלומים, אלא בעיקר לשלם תביעות ולתת שירות".

 

רוב בעלי הצימרים רכשו כמובן ביטוח עבור העסק שלהם. רובם ככולם כוללים בפוליסות הביטוח סעיף שנקרא "אובדן רווחים", מעבר לביטוח הנזק הישיר שנגרם לרכוש. משמעות הדבר שחברת הביטוח תצטרך לשאת בנוסף לעלויות הקמת הצימר מחדש, גם בהפסדים שנגרמו לאותם הבעלים מחוסר היכולת להשכיר את הצימר לפרנסתם.

 

סוגיית הנוף עלולה לעלות גם ביחס למלון יערות הכרמל המבוטח על ידי חברת הביטוח כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי. רבים ממאכלסי המלון הם אנשים שבאים להירגע בשלוות היער שנשרף, באופן שעלול לפגוע בהכנסות בצורה דרמטית גם לאחר שהמלון ישוקם.

 

ההערכות בשוק הן כי אם הנזק שנגרם מהשריפה חמור באופן שייאלץ להרוס את המבנים הפרטיים במושבים ולבנות אותם מחדש, הדבר יכול לקחת גם שנה, לא כל שכן לגבי מלון.

 

בסוף השבוע ידעו לספר בכירים בתחום הביטוח כיצד מנהלים בכירים בענף ניסו להפעיל את הקשרים שלהם בממשלה כדי למנוע התפשטות השריפה לעבר אותם עסקים המבוטחים על ידיהם. מלון יערות הכרמל, שנדמה היה שיינצל מהלהבות, נפגע אף הוא לבסוף מהשריפה אך בצורה מינורית.

לדברי בכירים בענף, הפיצוי בגין נזק לעסק גדול מתחום המלונאות, שמשלם לחברות הביטוח סכום של עשרות אלפי שקלים בשנה בעבור פוליסת הביטוח, יכול להגיע לעשרות מיליוני שקלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x