$
משפט

ביהמ"ש: חברות הסלולר יכולות להמשיך לשמור מידע על שיחות הלקוחות

נדחתה בקשה לתביעה נגד חברות הסלולר בטענה להפרת הפרטיות. השופטת: "החשש לדליפת המידע אמנם קיים אולם אין בחשש כלשעצמו להקים עילת תביעה"

מארק שון 17:0830.11.10

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט לדחות היום (ג') תביעה במסגרתה התבקשו החברות הסלולריות, פרטנר ופלאפון, למחוק ממאגרי המידע שלהן את רישומי השיחות של לקוחותיהן.

 

למרות הקביעה הודתה השופטת ענת ברון בסכנות שיש אם ייעשה שימוש לרעה במידע. השופטת כתבה, כי "התקדמות הטכנולוגיה
ואמצעי המחשוב המודרניים מאפשרים כיום לגופים מסחריים לאסוף, לאחזר ולשמור לאורך זמן כמויות אדירות של מידע שמכיל פרטים שבצנעת הפרט", והוסיפה כי "עצם השמירה של המידע, לא כל שכן שימוש בו, אמנם טומן בחובו סכנה לפגיעה בזכותו של אדם לפרטיות".

 

את התביעה הגיש בשנת 2006 עו"ד אמיר לירן, במסגרתה ביקש צו שיורה לחברות הסלולר למחוק ממאגרי המידע שלהן את רישומי השיחות שערך בגלל פגיעה בפרטיותו.

 

היועץ המשפטי לממשלה, שבתחילה סירב להתייחס לסוגייה, כתב בחוות דעתו כי אין למחוק את רישומי השיחות והתייחס לתרומה של המידע שיש בידי חברות הסלולר לפעולות חקירה ואכיפה המבוצעות על ידי משטרת ישראל ורשויות המס.

 

פרטנר, שיוצגה על ידי עורכי הדין ירון רייטר ודנה אמיר ממשרד עמר רייטר ז'אן, טענה כי מאגר המידע מהווה נדבך חשוב בפעילותה העסקית. חברות הסלולר אפילו גייסו הסיכול של פעילות חבלנית כטענה אפשרית.

 

לבסוף השופטת השתכנעה כי "החשש לדליפת המידע אמנם קיים אולם אין בחשש כלשעצמו להקים עילת תביעה".

 

התובע חוייב לשלם לחברות הסלולר 20 אלף שקל.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x