שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מנכ"ל משרד הפנים גבי מימון ישוחרר למעצר בית

האיש של אלי ישי, החשוד בעבירות מרמה בפרשת השחיתות במכרז נדל"ן ביד בנימין, נעצר יחד עם 14 חשודים נוספים. לפי החלטת ביהמ"ש, הוא ישוחרר ב-20:00

אלי סניור, ynet 10:2619.10.10
מנכ"ל משרד הפנים, גבי מימון, שנעצר אתמול בחשד לעבירות מרמה, ישהה במעצר עד הערב (יום ג') ב-20:00 ולאחר מכן ישוחרר למעצר בית של שלושה ימים. כך הוחלט בבית משפט השלום בתל-אביב.

  

מפרטי החקירה בפרשה, עולה החשד שמימון השתמש באשת-קש כדי לזכות בקרקע של המנהל לבנייה ביישוב יד בנימין שבדרום השפלה. האשה, שושנה פרידמן, היא אם ל-16 ילדים. אמש היא שוחררה לחמישה ימי מעצר בית.
ביחידה הכלכלית מעריכים כי מימון, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה, ביקש לרכוש קרקע של מינהל מקרקעי ישראל ביישוב הדתי אך לא היה יכול להתמודד במכרז עליה - שכן היא יועדה לדתיים מפוני גוש קטיף ותושבי המועצה האזורית נחל שורק. 

 

מימון התעקש בכל זאת לגרוף נתח אדמה בשטחי ההרחבה של היישוב. לפי החשד, עשתה זאת פרידמן מטעמו. הוא חשוד בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובזיוף מסמכים, ומיוצג על ידי עו"ד פנינה גיא ממשרד גדעון פישר ושות'.

 

גבי מימון, שנחשב לאחד ממקורביו של שר הפנים, אלי ישי, אינו המעורב היחיד בפרשה. בסך הכל, עוכבו לחקירה לא פחות מ-18 בני אדם, אחד מהם הוא

איש העסקים והיזם עופר גואטה, שלפי החשד פעל בשיטה דומה.

 

גואטה, שהיה בעל קרקע באזור ולכן לא יכול היה לגשת למכרזים נוספים, הפעיל, לפי החשד, שלושה אנשי קש שזכו בקרקעות עבורו, תוך שהוא התקשר איתם בחוזה על העברת החלקה אליו. 

 

עורך דינו, עופר ברטל, מסר כי "כל החוזים נעשו על-פי דין ודווחו לרשויות המס. מרשי אף שילם סכום של 25 אחוז יותר".

 

 עצור נוסף בפרשה הוא ראש המועצה המקומית נחל שורק, אלי אסקוזידו, החשוד שהיה מעורב גם הוא בעבירות מרמה הקשורות למיזם הבנייה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x