$
בארץ

רשמית: בומברדייה הקנדית תספק 78 קרונות חדשים לרכבת ישראל

היקף העסקה: 700 מיליון שקל. הקרונות יסופקו מנובמבר 2011 ועד לאפריל 2012 ויאפשרו למעשה לרכבת להגדיל את קיבולת הנסיעה ב-18 רכבות

ליאור גוטמן 10:3710.10.10

חברת בומברדייה הקנדית, בניהולו של יוסי דסקל, הוכרזה הבוקר (א') רשמית כזוכה במכרז הקרונות של רכבת ישראל.כפי שנחשף ב"כלכליסט"  ההחלטה על זכייתה של בומברדייה הושלמה לאחרונה באופן לא פורמאלי זאת לאחר שהיצרנית הקרונות הסכימה לקצה משמעותית את לוחות הזמנים לאספקת הציוד.

 

מדובר באספקת 78 קרונות דו קומתיים (Double-Deck) שיסופקו לרכבת ישראל מנובמבר 2011 ועד לאפריל 2012. היקף העסקה נאמד ב-700 מיליון שקל, כאשר המחיר הושג לאחר קבלת 15%-20%. ברכבת ישראל מציינים כי סגירת העסקה עם בומברדייה תתרום לחברה כ-10,0000 מקומות ישיבה חדשים כמו גם אפשרות להשלמת רכישה עתידית נוספת מהחברה הקנדית.

 

צבר הקרונות החדש כולל 10 סטים (מערכים) של שישה קרונות כל אחד, כאשר ארבעה מהם קרונות רגילים, אחד מיועד לנכים ואחד שמוגדר כקרון כוח, שבו משובצות מערכות ההנעה ותא הנהג. הרכש החדש יאפשר הגדלת קיבולת הנסיעה ב-18 רכבות, היקף מקומות שנדרש לאור פתיחת קווי התחבורה החדשים במערב ראשון לציון וממרכז הארץ לבאר שבע שמתוכננים לשנים הקרובות. 

 

בומברדייה עדיין מתמודדת על מכרז הקטרים של רכבת ישראל, כאשר היריבה היחידה שלי היא חברת ווסלו. ההכרעה בעניין הקטרים צפויה להתקבל ברבעון הראשון של 2011.

 

"הגדלת הצי הנייד של החברה, הינו צעד משמעותי בדרך שעושה רכבת ישראל בכדי להדביק את קצב הגידול במספר נוסעי הרכבת ולהיערך מבעוד מועד לפתיחת קווי רכבת חדשים המוקמים בימים אלו, במסגרת תוכנית הפיתוח", אמר מנכ"ל הרכבת יצחק (חקי) הראל. "אני מקווה שמשרדי האוצר והתחבורה יאפשרו הגדלת מסגרת התקציב המיועדת לרכישת רכבות ויאפשרו לרכבת ישראל לממש את התנאים המשופרים שסוכמו מול בומברדיה לרכש עתידי של קרונות נוספים".  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x