• תפריט
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט" - לא רק נדל"ן: בעלי גינדי השקעות יתמודדו במכרז להקמת מפעיל סלולרי

מנור גינדי, אורי לוי ואייל פרידמן, הבעלים של חברת גינדי השקעות, יתחרו בחברת 012 סמייל וקבוצת 018 אקספון של חזי בצלאל על מכרז המפעיל הסלולרי החדש של משרד התקשורת. בכוונת החברה להקים חברה־בת לצורך ההתמודדות במכרז

שי פאוזנר וגילעד נס 07:0226.09.10

מנור גינדי, אורי לוי ואייל פרידמן, בעליה של חברת גינדי השקעות, מתכננים להתמודד במכרז להקמת המפעיל הסלולרי החדש, כך נודע ל"כלכליסט". השלושה בוחנים בתקופה האחרונה את הכניסה לשוק הסלולר, וההחלטה הסופית בעניין התקבלה בערב החג. גינדי, לוי ופרידמן בחרו שלא להתמודד במכרז באמצעות

חברת גינדי השקעות, אלא להקים גוף חדש ייעודי בנפרד מהחברה. ההערכות בשוק הנדל"ן הן כי הקבוצה יכולה לעמוד בקלות בדרישות הסף להתמודדות במכרז של משרד התקשורת.

 

המתמודדים במכרז נדרשים להציג הון עצמי בהיקף של 200 מיליון שקל, והכנסות ממוצעות שנתיות של 300 מיליון שקל בשלוש השנים האחרונות. עם זאת, דרישה נוספת במכרז היא פעילות קודמת בתחומי התקשורת, כך שייתכן שגינדי השקעות תשתף פעולה עם גוף חיצוני לצורך התמודדות במכרז.

 

מכרז ראשוני בלבד

 

בערב החג פרסם משרד התקשורת מכרז שבו מוצעות שתי רצועות תדרים היכולות לשמש לתפעול שתי רשתות סלולריות נוספות בישראל. מתמודדת בטוחה אחת במכרז היא מירס, שחייבת להקים רשת סלולרית מתקדמת כדי להישאר תחרותית בשוק הישראלי. מתמודדים נוספים עשויים להיות החברות 012 סמייל מקבוצת אמפל של יוסי מימן, וקבוצת 018 אקספון שנרכשה לאחרונה על ידי חזי בצלאל.

 

עם זאת, לפחות בחודשים הקרובים לא צפוי שהמתמודדים הפוטנציאליים יגישו הצעות לתדרים אלה, כיוון שהם עדיין ממתינים להתבהרות סוגיות רגולטוריות שונות. משרד התקשורת עוד צריך להכריע האם לכפות על המפעילים הסלולריים הקיימים לשרת באופן זמני גם את לקוחות המפעילים החדשים, עד שאלו ישלימו פריסה של רשת עצמאית בעוד כמה שנים.

כמו כן, רשויות רגולטוריות שונות צריכות להכריע האם אפשר לבסס שיתוף ארוך טווח בתשתיות, כך שיהיה אפשר להציב רכיבי תקשורת של מפעילים מתחרים באותו מתחם נדל"ני. בהתחשב בכמות הגדולה של הרשויות והמשרדים הממשלתיים המעורבים בנושא, השלמת תהליכים אלו צפויה רק במחצית הראשונה של 2011, ולפיכך פרסום המכרז בעת הנוכחית הוא הצהרתי בלבד.

 

"פייט לחברות הסלולר"

 

גינדי השקעות היא אחת מארבע קבוצות נדל"ן של משפחת גינדי. מדובר בחברת בנייה שבנתה ובונה אלפי יחידות דיור באזור המרכז. שמה עלה לכותרות בשנה האחרונה בשל זכייתה יחד עם קבוצת רבוע כחול שבשליטת דודי ויסמן, בחטיבת קרקע בשווי של 950 מיליון שקל במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב, ובשל אירוע שיווק ענק שבו מכרו השלושה דירות בפרויקט דיור גדול שהם מתכננים ברמלה. בכירים בשוק הנדל"ן מעריכים כי אם גינדי השקעות יזכו במכרז, הם "ייתנו פייט רציני לשלושת המפעילים הקיימים". דובר חברת גינדי השקעות סירב להגיב לדברים.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x