שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אמנון לוי חויב בתשלום פיצויים בסך 150 אלף שקל בגין לשון הרע

השופטת שושנה אלמגור קבעה כי פרומואים לתוכניתו, בהם הוצג התובע כמי שמבצע תרגילי עוקץ בעוד שהיה מדובר לכל היותר ב"מאעכר", מהווים לשון הרע

איתי הר אור 15:2720.09.10

העיתונאי אמנון לוי, אולפני טלעד וגשם הפקות ישלמו פיצויים בסך 150 אלף שקל, כך קבע היום (ב') בית משפט השלום בתל אביב.

 

לראשונה מדובר בפיצויים שישולמו עקב שידור קדימונים (פרומואים) לתוכניתו. התביעה הוגשה על ידי הוד דדון, שלקראת המהדורה מיום 31.12.2004 הוצג ב-38

פרומואים של התוכנית "שומר מסך" כמי שתמורת 1,200 שקל עוזר לנאשמים בעבירות תנועה לנהל את ענייניהם בבית המשפט לתעבורה בעכו.

 

דדון טען באמצעות עורכי הדין אפי מיכאלי ושלומי כהן כי מדובר בפרסום המהווה לשון הרע, שכן הוא הושחר בקדימונים לאחר שהוצג בהם ללא כל בסיס או הצדק כמי שנוהג לשחד את נציגיהם של רשויות החוק. אמנון לוי, האולפנים וחברת ההפקות טענו מנגד באמצעות עורכי הדין גדעון קורן, יעל שיינין וומיכל לאב-שוורץ כי אין בפרסום לשון הרע וכי לא היה מקום להבחין בין תוכן הפרומו לבין תוכן הכתבה, שבה התברר כי דדון פועל כ"מאעכר" בבית המשפט.

 

סגנית נשיא בית משפט השלום בתל אביב שושנה אלמגור קבעה כי דדון אכן הוצג בפרומו כמי שמבצע תרגילי עוקץ תוך רמיזה לביצוע מעשי שוחד, וזאת בעוד שהיה מדובר לכל היותר ב"מאעכר" שבינו לבין מי שמבצע תרגילי עוקץ או משחד – המרחק רב.

 

עוד קבעה השופטת אלמגור כי הקדימון לתוכנית כמוהו ככותרתה, וכי "לכותרת ניתן משקל יתר בפרסום, בהתחשב בכך שהיא החלק בכתבה שאותו הבליט המפרסם במטרה ללכוד את תשומת ליבו של הקורא – או הצופה, במקרה זה – והלכה למעשה רואים אותה כפרסום עצמאי שיש להפרידו מגוף הכתבה". בסופו של דבר קבעה השופטת כי על הנתבעים לשלם לדדון פיצוי בסך 150 אלף שקל וכן 30 אלף שקל הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x