$
משפט

לקראת הסדר עם קם: לא פגעה בביטחון המדינה

עסקה נרקמת עם ענת קם, המואשמת בריגול חמור. עורכי דינה והפרקליטות צפויים להחליף עוד השבוע את טיוטות ההסדר, לפיו תואשם במסירת חומר סודי, אך ללא כוונה לפגוע בביטחון המדינה. קם: לא יודעת דבר. פרקליטה: לא מאשר ולא מכחיש

ורד לוביץ' ובועז פיילר, ynet 22:1213.09.10

חיילת-מרגלת? כנראה, אבל בדרגת חומרה פחותה. הערב (ב') נודע כי מתקיימים מגעים מתקדמים לחתימת הסדר טיעון עם ענת קם, שהואשמה לפני כחצי שנה בגניבת למעלה מ-2,000 מסמכים צה"ליים סודיים כשהייתה חיילת, ובמסירתם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו. הידיעה הראשונית על ההסדר המתגבש פורסמה

הערב בחדשות ערוץ 2.

 

עד סוף השבוע אמורים הצדדים - פרקליטיה של קם ופרקליטות המדינה - להחליף ביניהם את טיוטות הסדר הטיעון. על פי ההסדר המסתמן, בכתב האישום המתוקן עדיין תואשם קם בעבירה המוגדרת ריגול חמור, אך ללא כוונה לפגוע בבטחון המדינה, אלא רק בסעיף של איסוף, החזקה ומסירה של חומר סודי. 

 

ענת קם טענה הערב כי אינה יודעת דבר על העסקה המתרקמת. פרקליטה, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר כי אינו מאשר ואינו מכחיש את הדיווח.

 

כתב האישום החמור נגד קם הוגש בינואר האחרון. לטענת הפרקליטות, קם הודתה בחקירתה בחשדות המיוחסים לה. הפרשה הותרה לפרסום בתחילת אפריל, לאחר שצו איסור פרסום גורף הוטל עליה לפני כן.

 

בפתיחת משפטה, אמר פרקליטה של קם, עו"ד פלדמן, כי יערער על קבילות ההודאה שנגבתה ממנה. "הבטיחו לנו שאם היא תעביר את כל החומרים שברשותה לא יתנהל נגדה משפט, ולכן היא לא נעצרה אף לא ליום אחד. ההבטחה הופרה כמה חודשים מאוחר יותר. ענת למעשה פותתה למסור הודעה מלאה, ובסופו של דבר הועמדה לדין וזה דבר שלא ייעשה", אמר פלדמן.

 

מאז הגשת כתב האישם נגדה שוהה קם במעצר בית מלא. בחודש שעבר דחה בית המשפט העליון את בקשתה "להתאוורר" כשהיא מצויידת באזיק אלקטרוני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x