• תפריט
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": פרטנר צפויה לפרוש ממכרז הסלולר לעובדי המדינה

בחברה סבורים שתנאי הסף שהציב החשב הכללי למכרז, ובראשם תמחור מקסימלי של 14 אג' לדקת שיחה, אינם מאפשרים לחברה להציג הצעה שתניב רווח

גילעד נס 06:5926.08.10

חברת פרטנרצפויה לפרוש מהמכרז לאספקת שירותי סלולר לעובדי המדינה ולמשפחותיהם, כך נודע ל"כלכליסט". בחברה סבורים שתנאי הסף שהציב החשב הכללי למכרז, ובראשם תמחור מקסימלי של 14 אג' לדקת שיחה, אינם מאפשרים לחברה להציג הצעה שתניב רווח.

 

המכרז, לשלוש שנים, נחשב לגדול ביותר בשוק הסלולר, ומקיף כ־53 אלף לקוחות, עם פוטנציאל ל־140 אלף לקוחות נוספים. ב־2005 זכתה פלאפון במכרז בעת שהציעה מחיר של 7 אג' לדקה.

 

הזכיה במכרז תורמת להכנסות החברות ולמספר המנויים שלהן, אך גם דורשת השקעות רבות בהצבת תשתית סלולרית בבנייני הממשלה וחלוקת מכשירי טלפון חדשים לכל המנויים. לפלאפון עצמה יתרון במכרז הנוכחי, כיוון שהיא ביצעה את רוב ההשקעות הדרושות בעת הזכיה הקודמת. גם סלקום משתתפת במכרז.

 

גם הטיפול השוטף בלקוחות יקר יותר מהטיפול בלקוח עסקי רגיל, כיוון שהמנויים במכרז זכאים לשירות פרטני במרכזי השירות של החברות (ולא מול אנשי קשר, כמקובל בלקוח עסקי מן השורה.

 

גורם המעורה במכרז טוען כי המחיר הזול שאליו מכוון החשכ"ל, וההשקעות הנדרשות בהקמת תשתית, עלולים לגרום לזוכה לגלגל את הפסדיה מהמכרז על הצרכנים הפרטיים. "המדינה דורשת מחברות הסלולר מחירי מקסימום שיובילו אותם בחלק מהמקרים להפסד, ומי ששוב יסבסד את המחירים הללו יהיה הצרכן הפרטי", טוען הגורם.

 

מפרטנר לא נתקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x