שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בית החולים באשדוד: המענק הוגדל בשנית - המכרז עדיין תקוע

האוצר הגדיל את מענק ההקמה ב-50% ל־487 מיליון שקל, אך אסותא נותרה המתמודדת היחידה במכרז על הקמת בית החולים

מיקי פלד 16:4723.08.10
למרות הגדלת המענק מטעם המדינה להקמת בית החולים באשדוד, אין התקדמות במכרז. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי שירותי בריאות כללית לא יגישו שוב הצעה במכרז, וגם קבוצת אפריקה ישראלועמותת רפואה וישועה לא מתכוונת כרגע לחדש את הצעתה. לפיכך, אסותא נשארת המתמודדת היחידה ובמצב כזה המכרז נכשל והמדינה היא זו שתצטרך להקים את בית החולים.

מה דעתך על מניית אפריקה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לשלוש הקבוצות, שהתעניינו בעבר במכרז, נשלחה לאחרונה הודעה ממשרד החשב הכללי באוצר על הגדלת מענק ההקמה בכ־50% ל־487 מיליון שקל, במקום הסכום הקודם שעמד על 325 מיליון שקל. כמו כן, המועד האחרון להגשת הצעות במכרז נדחה ל־15 בדצמבר. העלות הכללית של הקמת בית החולים מוערכת בכ־650 מיליון שקל.

 

לפני כשנה פרסם האוצר לראשונה את מכרז ההקמה והתפעול של בית החולים באשדוד. לאחר ששתי מתמודדות פרשו ונותרה רק קבוצת אסותא עם חברת הבנייה אביב, נאלצו במשרד להגדיל את המענק מ־130 מיליון שקל ל־325 מיליון שקל, אך גם צעד זה לא הועיל. באוצר הביעו בעבר הסתייגות מהצורך בבית חולים באשדוד, אך בשל הוראת הממשלה הוציאו את המכרז וכיום מנסים להמנע מכשלונו.

 

בין הסיבות לפרישת המתמודדות מהמכרז נמנית הטענה כי לא ברורה הגדרת בית החולים, שכן הוא יהווה מעין עירוב בין בית חולים פרטי, משום שאינו שייך למדינה, לבין בית חולים ציבורי בו יש מחלקות מיון ויולדות. על פי רוב מחלקות מיון לא קיימות בבתי חולים פרטיים, שכן הן נחשבות לא רווחיות. כמו כן, נשמעה ביקורת על כך שבית החולים יהיה למעשה "נכה", כדברי גורם בכיר באחת הקבוצות המתעניינות, משום הוא לא יקבל רישיון למכשירים מתקדמים כמו MRI.

 

מהכללית נמסר: "אנו לא שוקלים הצטרפות מחודשת למכרז מהטעמים שהוזכרו בעבר. בראש ובראשונה רצוי להדגיש את תמיכת הכללית בעיבוי השירותים באשדוד כגון הקמת מיון קדמי בעיר כשירות ציבורי הפתוח לכל דורש. נוסף על כך, מחברי המכרז לא סיפקו הבהרות למספר רב של שאלות המתמודדים השונים, בעיקר שאלות לגבי האפשרות העולה ממנו לעירוב בעייתי בין רפואה פרטית וציבורית. עירוב זה אינו יכול התקיים תחת קורת גג אחת".

 

ממשרד האוצר נמסר כי "ועדת המכרזים התייחסה לכל שאלה או סוגיה שהציגו המתמודדים (לרבות קיום פגישות עימם). אנו מקווים כי הגדלת המענק, יחד עם תנאי המכרז הנוספים שהציגה הוועדה, יביאו לכך שהגופים אכן יגישו הצעותיהם במכרז".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x