בארץ

המטפלות במשפחתונים לא ישבתו: "התמ"ת מתחיל להכיר בעוולות הנגרמות לנו"

לפי הסיכום שהושג, שכר המטפלות יועלה, והתמ"ת יפריש עבורן כספים לחיסכון פנסיוני

מיקי פלד 16:3623.08.10

מטפלות המשפחתונים ביטלו את איום השביתה, והודיעו כי שנת הלימודים תיפתח במועדה ב-1 בספטמבר. כוח לעובדים, הארגון היציג של מטפלות המשפחתונים, הגיע לסיכום עם משרד התמ"ת על העלאה של 4% בתעריף המשפחתונים לטובת שכר המטפלות; במקביל, משרד התמ"ת יתחיל להפריש לטובת חיסכון פנסיוני.

 

ה-4%

האמורים הם חלק מהעלאת התעריפים הכללית שנקבעה בשבוע שעבר בידי ועדה של משרדי האוצר והתמ"ת, בשיעור של 7%, שבעקבותיה גם יעלה התשלום של ההורים למעונות והמשפחתונים בסכום מרבי של 100 שקל לילד. עם זאת, כרגע לא הוסר איום ההשבתה של מטפלות המעונות של נעמת. ויצ"ו, אמונה ונשות חירות.

 

מטפלות המשפחתונים יקבלו בנוסף גם תשלום עבור ימי אבל. כמו כן התקבלה דרישתן לפיקוח הדוק יותר על הרישום למשפחתונים, כך שלא יינתן רישיון לפתיחת משפחתון חדש ללא הבטחה שישובצו בו מספר מספיק של ילדים.

 

"התמ"ת מתחיל להכיר בעוולות הנגרמות לנו", אמרה עליזה ידעי, ממובילות המאבק. "לצערי זה קורה רק בדרך של מאבק. בתוך שנה הצלחנו להביא לעלייה לעליה של 10% במשכורת (לאחר עלייה של 6.5% בקיץ שעבר) אך רק לאחר ימי השבתה ומחאה ציבורית".

 

למרות זאת, מאבק המטפלות לא הסתיים. "סוכם שנמשיך לקיים מו"מ עם התמ"ת לשיפור זכויות המטפלות". מבהירה ידעי. הדרישה העיקרית של המטפלות היא שהתמ"ת יכיר ביחסי עובד-מעביד מולן, בעוד היום הן מוגדרות כעוסקות עצמאיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x