$
מוסף 19.8.10

חקר העושר

ישנם לא מעט מחקרים וספרים שבוחנים את נושאי הדת, התזונה והכסף. אם תקראו עד הסוף תהיו עשירים, או שלא

Think and Grow Rich - הספר המפורסם של נפוליאון היל מ־1937 במהדורה מעודכנת למאה ה־21, המבוססת על ראיונות נוספים עם דמויות כמו ביל גייטס וסיר ג'ון טמפלטון.

 

The Richest Man in Bablyon - ספרו של ג'ורג' קלסון חקר את מקורות העושר ההיסטוריים של ימי בבל ומציג את שבעת

העקרונות שאפשרו אותו.

 

The Millionaire Maker - מיליונרים לא מקטרים ומחכים שהכסף ייפול בחיקם אלא נוקטים בפעולות פרואקטיביות כדי להשיג אותם. על כך בספרה של לורה לנגמייר.

 

Improving Decisions about Health, Wealth, and Happiness - המחקר טוען שבחירה מודעת של אופן קבלת החלטות יכולה לשפר את תוצאותיה ולהשפיע גם על העושר האישי.

 

Linking Health, Nutrition and Wages - פליסיה מארי קנאול חקרה את השפעת ההשקעה בבריאות ותזונה של נשים במקסיקו במהלך ילדותן והתבגרותן על הפרודקטיביות שלהן בשוק העבודה ועל שכרן.

 

Conservative Protestants and Wealth: How Religion Perpetuates Asset Poverty - לפי מחקרה של פרופ' ליסה קייסטר מאוניברסיטת דיוק, פרוטסטנטים שמרנים הם עניים יותר.

 

Thou Shall Prosper - הרב דניאל לפין פורש בלשון בהירה את השיעורים בעסקים ובהתעשרות שניתן ללמוד מהתורה.

 

?Black-White Wealth Inequality: Is Inheritance the Reason - מחקרם של פול מנצ'יק וננסי אמון גי'אנאנקופולוס מצא שהפערים בעושר בין שחורים ללבנים באמריקה גדולים מהפערים בהכנסתם.

 

The Millionaire Mind - רב המכר, המבוסס על ראיונות שערך ד"ר תומאס סטנלי עם מאות מיליונרים, מתאר מה מסביר את הצלחתם, איזה תלמידים היו בבית ספר, כיצד הם מגיבים לכישלונות, אמונתם הדתית וכו'. אפשר לעקוב גם אחרי הבלוג של סטנלי.

 

Temperature, Skin Color, Per Capita Income, and IQ - מחקרם של דונלד טמפלר והירוקו אריקווה מצא שככל שהאקלים קר יותר האיי.קיו גבוה יותר מאשר במדינות חמות, וכך גם ההכנסה לנפש.

 

The Millionaire Workout - הספר, שנכתב על ידי לו שולר, מתיימר להסביר איך להצליח בשתי התשוקות שלו, כלומר איך להתעשר במהירות ולהישאר רזה לנצח.

 

Housework and Wages - לעבודות הבית יש השפעה שלילית על השכר בשיעור של 14%, בין אם מדובר בשכרם של נשואים או רווקים, ובמיוחד כשעבודות הבית כוללות בישול וניקיון יומיומיים. מחקרן של ג'וני הרש ולזלי סטרטון מאוניברסיטת וויסקונסין קובע שההשפעה היא בעיקר על שכרן של נשים, כמובן.

 

* לרשימת 120 התארים האקדמיים ופוטנציאל ההשתכרות של בעליהם על פי נתוני חברת PayScale:

 http://www.payscale.com/best-colleges/degrees.asp

 

* למבחני האישיות של רשת BBC הבריטית, שבודקים את פוטנציאל ההתעשרות:

http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/mind/surveys/millionaire1/

http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/mind/surveys/millionaire2/

 

* למחשבון העושר, שבודק מספר פרמטרים וקובע האם אדם הוא צובר עושר ממוצע, מעל הממוצע או מתחתיו:

http://www.banksite.com/calc/wealth

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x