$
בארץ

פעילים בפורום למען א"י: "יש אנשים מעל הפורום"

חלק מהפעילים בפורום הופתעו מהעיסוק שלו בתמלוגי הגז: "ברור שמישהו קנה אותם"

תומר אביטל 15:1817.08.10

הפורום למען ארץ ישראל הוקם באוניברסיטת בר־אילן ב־2009 ולדברי הפעילים, הוא כבר מונה מאות חברים, רובם סטודנטים. יותר מ־100 מהם פעילים מאוד. אחד מהם מספר כי בשבועות האחרונים הצטרפו מתנדבים רבים מכל הפקולטות. "זה מדהים שהתא שלנו עורר כזו מודעות ציבורית, ועכשיו מספר המתנדבים הולך וגדל. אני לא מבין איך זה עורר כאלו הדים וכל כך מהר", אמר ל"כלכליסט" אחד הפעילים בתא.

 

ביממה האחרונה ירדו הפעילים המרכזיים למחתרת וסירבו לענות לשאלות. אחת הפעילות סיפרה כי המאבק סביב התמלוגים הונהג בצורה שונה משאר המאבקים של הפורום. "בדרך כלל עוברים אימיילים על הנושאים שעל סדר היום, אבל הפעם לא היה פרסום. פתאום ראינו את זה בתקשורת", אמרה.

 

מודעה בתל אביב. תרגום: "תודה לקרן החדשה שלוחמת למען הגז הערבי" מודעה בתל אביב. תרגום: "תודה לקרן החדשה שלוחמת למען הגז הערבי" צילום: יובל חן

 

חלק מהפעילים הופתעו שהפורום מנסה לטפל בנושא הגז, אך הם אומרים כי "יש בזה אידיאולוגיה מסוימת. מצאו מקורות גז ישראליים וצריך להשתמש בזה, אסור שנהיה תלויים בגורמים ערביים. אנו לא ימין פנאטי קיצוני, העניין הוא ציוני".

 

פעילה אחרת אמרה: "ממש חבל שהם מתעסקים בנושא הזה. זה הזוי, ואני לא מבינה למה הם נקטו פה עמדה. ברור שמישהו קנה אותם, אבל אני לא יודעת מי ואני מקווה שיחשפו אותם".

 

פעיל אחר אומר כי הוא מאמין שראש התא רנן שוורצמן הוא זה שיזם את הנושא. "עם זאת", הוא מוסיף, "יש אנשים בפורום מעל רנן, מחוץ לבר אילן. הוא הגורם המקשר". שוורצמן סירב לענות על שאלות "כלכליסט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x