שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועדת הכספים אישרה תוספת תקציב של כחצי מיליארד שקל למשרד הביטחון

בדיון מיוחד אליו התכנסה הוועדה במהלך הפגרה, אישרה תוך פחות משעה העברות תקציביות של למעלה ממיליארד שקל

תומר אביטל 15:2210.08.10

ועדת הכספים התכנסה הבוקר (ג') לדיון מיוחד במהלך פגרת הכנסת, ואישרה תוך פחות משעה העברות תקציביות של למעלה ממיליארד שקל. מדובר בכספים שהממשלה ביקשה לנייד בין תקציבי משרדיה, ולצורך כך נזקקה לאישורה של הכנסת. קומץ חברי ועדת הכספים שנכחו הסכימו להעברות הבאות:

 

תוספת

של כ- 3.75 מיליון שקל לבית הנשיא: כ-2 מיליון שקל יוקדשו למימון טיסותיו של הנשיא שמעון פרס, מיליון שקל יוקצו לתגבור האבטחה בבית הנשיא, לקרן סיוע הנשיא, ולעיצוב בית הנשיא. כמו כן, אושרה תוספת של כ- 4.5 תקנים.

 

לדברי אסנת זמר, עוזרת מנכלי"ת בית הנשיא, "יש הרבה אירועים, ואורחים שלטובתם צריך להשקיע בבית הנשיא. כמו כן תוספת לתקציב הטיסות היא הכרחית לצורך ביקורים שוטפים בחו"ל - רק מחר הוא טס לרומניה ובולגריה".

 

נציגה נוספת של בית הנשיא סיפרה כי בשנה שעברה טיסות הנשיא תוקצבו לכל הפחות בכ-7 מיליון שקל. בנוגע לתוספת התקנים, ציינה זמר כי "התקנים הם לצורך מילוי תפקידים חדשים ביחידות מסוימות של בית הנשיא, למשל מנהל ארכיב".

 

כמו כן, הועברו כמיליון וחצי שקל לטובת מתן מענק של המדען הראשי לקרן Bird לאנרגיות מתחדשות, ומשרד התקשורת זכה לתוספת תקציבית בסך 1.5 מיליון שקל לצורך מימון ועדת חייק ל"קידום והסדרת התחרות בתחום התקשורת".

 

משרד הביטחון קיבל תוספת תקציבית של כ-470 מיליון שקל. נציג משרד האוצר סרב לפרט לטובת אילו פרויקטים מוקדשת התוספת התקציבית, וציין כי הם יפורטו בוועדה חשאית המשותפת לוועדת הכספים ולוועדת חוץ וביטחון. ה-470 מיליון נלקחו מתוכנית לפיתוח התחבורה, אולם במשרד התחבורה טוענים כי ההעברה התקציבית לא תפגע בפרויקטים קיימים.

 

"מדובר בתקציב שהיה מיועד לצורך סלילת כביש 531 שהתעכב בשל החלטת המשרד לבצעו באמצעות תקציב המדינה ולא על ידי יזמים פרטיים". עם זאת, חבר ועדת הכספים ח"כ שי חרמש (קדימה) התרעם וסרב לתמוך בהעברה התקציבית. "התאוותנות של משרד הביטחון אינה יודעת שובע, אני מצטער על כך שוועדת הכספים מתפקדת כחותמת גומי בכל הנוגע לענייני ביטחון. אני בטוח שבתקציב של 55 מיליארד, תקציב הביטחון הגדול ביותר שהיה אי פעם למדינת ישראל, משרד הביטחון יכול היה למצוא את הכסף הנחוץ לפרויקטים ולא לבקש תקציבים נוספים".

 

לבסוף ועדת הכספים אישרה העברה תקציבית של כ-30 מיליון שקל לטובת סיוע לפנימיות חרדיות ע"פ הסכם קואליציוני עם יהדות התורה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x