שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משרד התשתיות מצנן את ההתלהבות: מי אמר ש"מגד 5" הוא תגלית מסחרית?

לאחר הכרזת גבעות עולם כי הקידוח הינו בעל פוטנציאל מסחרי, מבהירים במשרד התשתיות: "הממונה על הנפט במשרד הוא זה שקובע האם תגלית בתחום הגז או הנפט היא מסחרית או לא"

ליאור גוטמן 18:2921.07.10
"הממונה על הנפט במשרד התשתיות הוא זה שקובע האם תגלית בתחום הגז או הנפט היא מסחרית או לא. הממונה על הנפט טרם קיבל לידיו את התוצאות הסופיות של מבחני ההפקה במגד 5 וטרם הכריז על תגלית מסחרית במקום" - כך מזדרזים להבהיר במשרד התשתיות, זאת לאור ההכרזה של שותפות גבעות עולם לפיו קידוח מגד 5 שבאזור ראש העין בעל פוטנציאל מסחרי.

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גורם בכיר בעולם האנרגיה הסביר ל"כלכליסט" שמדובר בבשורה קטנה לעולם האנרגיה הישראלי, אולם לא מן הנמנע שהתגלית תהפוך בסופו של דבר למסחרית במידה כזו או אחרת. לדבריו, הכסף שהושקע שם בחיפושים וקידוחים כבר נרשם כהוצאה, כך שאם הליך ההפקה בפועל יסתכם בהצבת "חרגול" קידוח שיזדקק לשימון מדי מספר ימים, אז גם מאגר מצומצם יכול להתברר ככדאי מבחינה כלכלית.

 

לפני מספר שעות דיווחה גבעות עולם שהיא תחל בהפקת הנפט באמצע אוגוסט, זאת לאור ההנחה שממוצע ההפקה שם נע סביב ה-390 חביות ביום. החישוב בוצע על ידי חלוקת מספר החביות שהופקו (3,015 ) במספר שעות ההפקה (189). יצוין שהשותפות לא ציינה מה גודל המאגר שהתגלה שם, והוסיפה ש"דו"ח הנדסי מפורט לגבי המסחריות של כל שדה מגד הכולל, בין היתר, תחזית לגבי רזרבות הנפט והגז בשדה מגד ותוכנית הפיתוח של שדה מגד יוכן על ידי מומחים חיצוניים לאחר שיבחנו את ממצאי מבחני ההפקה של קידוח מגד 5".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x