$
משפט

עידו סמואל נעצר בחשד להוצאת כספים במרמה ממשקיעים

הבעלים לשעבר של מכללת "ברוקרטוב" מסתבך בפרשה חדשה. חשוד, יחד עם יוסי שובל, כי הוציא כספים ממשקיעים שונים מבלי להשקיע אותם בפועל. היקף המרמה הינו למעלה מ-2 מיליון שקל

איתי הר אור 10:5114.07.10

מפלג הונאה במשטרת מחוז תל אביב עצר אתמול (ג') את עידו סמואל ויוסי שובל בחשד להונאה באמצעות חברת השקעות. השניים הובאו הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם. המשך החקירה ייעשה במפלג הונאה תל אביב ובראש החקירה עומד סגן ניצב יצחק גטניו.

 

השניים חשודים

כי בהיותם בעלים של חברת השקעות הוציאו במרמה כספים ממשקיעים שונים, באמצעות דו"חות רווח מזוייפים, תוך שהם משלשלים את הכסף לכיסם, וזאת מבלי שהכספים הושקעו בפועל. על פי החשד, היקף המרמה הינו למעלה מ-2 מיליון שקל. החקירה הסמויה נוהלה במשך למעלה מחודש. בחקירתו קשר את עצמו סמואל לחשדות המיוחסים לו. עם קורבנות פרשת המרמה החדשה של סמואל נמנים הן לקוחות פרטיים והן חברות.

 

סמואל התפרסם לראשונה לפני כשלוש שנים, כאשר נחשפו תלונות של חלק מלקוחותיו, עבורם ניהל תיקי השקעות והפסיד מאות אלפי שקלים בתוך שבועות ספורים. אחד הלקוחות אף טען כי הפך בתוך שבועות תיק של 400 אלף שקל ל-2,800 שקלים בלבד.

 

באותה תקופה היה סמואל הבעלים של מכללת "ברוקרטוב" שעסקה בין השאר בתיווך בין לקוחות לגופי ניהול תיקי השקעות. בהמשך אף נתבע על ידי דוד פתאל, בעל השליטה במלונות פתאל, בטענה כי גרם לו הפסד של 2.5 מיליון שקל בתיק השקעות שניהל עבורו. כחצי שנה לאחר התפוצצות הפרשה הגיש סמואל בקשה לפשיטת רגל למכללת "ברוקרטוב".  

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x