שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כצפוי: דמי הקישוריות לא יופחתו ב-1 באוגוסט

חברת הייעוץ NERA תבחן ב-3 השבועות הקרובים את טענות חברות הסלולר, ולאחר מכן תדווח למשרד התקשורת על ממצאיה. על פי חישובי חברות הסלולר, באם תתקן NERA את עבודתה, עשויים דמי הקישוריות לעמוד על כ-15 אגורות

גילעד נס 12:4908.07.10

חברת הייעוץ NERA התבקשה על ידי שר התקשורת, משה כחלון, להתייחס לטענות חברות הסלולר באשר לטעויות לכאורה שנפלו בעבודתה לקביעת דמי הקישוריות בתוך שלושה שבועות – כך הודיע הבוקר משרד התקשורת, זאת לאחר פגישה שקיימו עם נציגי NERA.

 

כזכור, משרד התקשורת ביקש ליישם את

הפחתת דמי הקישוריות ב-1 באוגוסט, אולם בהתחשב בזמן שניתן לחברת NERA להציג את ממצאיה, ולפעילות נוספת של משרד התקשורת לאחר מכן, כעת באופן ודאי לא תתרחש ההפחתה במועד המקורי.

 

השר כחלון ציין כי כשם שהוא מבקש מחברות הסלולר לפעול בצורה מקצועית, כך הוא מצפה מעובדי משרדו ושלוחיהם לעשות כן. "ראוי לבחון ביסודיות את כל הטענות שהעלו החברות הסלולריות בשימוע ולתת התייחסות אליהן", מסר השר. "בכל פעולה שאנו נוקטים עלינו להביא בחשבון את טובת הצרכן, ולשמור על עקרון התחרותיות. אני סבור כי על הצרכן לשלם בדיוק עבור צריכתו, ועל החברות לגבות בדיוק את המגיע להן".

 

כזכור, החברות טוענות כי בעבודת NERA נפלו כשלים ביישום המודל הכלכלי שנבחר לביטוי עלויותיהן, ולפיכך מסקנתה הסופית לגבי מידת ההפחתה הנדרשת בדמי הקישוריות הינה שגויה. עם זאת, במהלך השבועות האחרונים ובדיונים בעל פה השבוע הציגו חלק מהחברות את תחשיב העלויות במידה ו-NERA היתה מיישמת את המודל הכלכלי הנדון בצורה נכונה. על פי טענת החברות, נעים דמי הקישוריות על פי תחשיב זה באיזור ה-13-19 אגורות לדקה, כאשר טווח זה מייצג את הוצאותיה השונות ויעילותה השונה של כל חברה. NERA ביצעה בעבודתה ממוצע משוקלל של דמי הקישוריות לכל חברה, ואם יבוצע חישוב דומה לגבי הצעות החברות הרי שדמי הקישוריות החדשים יעמדו על כ-15 אגורות – בדומה לנתון אותו הציגה חברת הייעוץ אנליסיס שנשכרה בידי משרד התקשורת לאותה מטרה בשנת 2003.

 

לטענת משרד התקשורת, לא יתכן כי למרות שחלפו כשבע שנים מאז הבדיקה הקודמת, תוביל הבדיקה המחודשת לאותה תוצאה, בהתחשב בהתפתחות הטכנולוגית והתייעלותן של החברות. מאידך, טוענים בחברות הסלולר כי חישובה של אנליסיס דאז היה שגוי, וכראיה מציגים את העובדה שלאחר שבדקה שנית את הנתונים שנמסרו לה מטעם החברות, קבעה החברה כי יש לעדכן את הצעתה המקורית ל-18 אגורות. בסופו של דבר, כזכור, נקבעה הפחתה מדורגת שהסתיימה לאחר שלוש שנים ב-23 אגורות, וזאת לאחר דיונים בין החברות למשרד התקשורת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x