$
בארץ

יועץ כלכלי מיוחד יבחן את השלכות יישום חוק הסופרים

בהתאם לחוות הדעת שיעביר, תחליט הממשלה אם לתמוך בהצעת החוק וכיצד. על מינוי היועץ החליט השר יוסי פלד, יו"ר הוועדה לבחינת החוק

תומר אביטל 13:5221.06.10

ההכרעה על חוק הסופרים מתקרבת: בשבוע הקרוב ימונה יועץ כלכלי מיוחד לבדיקת ההשלכות של יישום חוק הסופרים. בהתאם לחוות דעת שלו, תחליט הממשלה האם לתמוך בהצעת החוק ובאיזו צורה. על מינוי היועץ החליט השר יוסי פלד (ליכוד), יו"ר ועדת השרים לבחינת חוק הסופרים.

 

היועץ, שייבחר
במכרז, יתבקש להציג מסמך מדיניות, המתייחס למצב הקיים, ובו בחינת הדינמיקה בשוק הספרים, המלצות וניתוח לגבי ההשלכות של צעדי מדיניות שונים שיכולה לנקוט הממשלה, ושימוש באמצעים רגולטוריים וחוקים שונים להחלשת הכוח התחרותי של הפירמות המחוברות אנכית, לרבות הקמת קרן תקציבית לתמיכה בספרות עברית ובסופרים צעירים.

 

הגבלות על הנחות

 

ועדת השרים התכנסה כדי לבחון את הנחיצות בהצעת החוק שקובעת הגבלות על ההנחות שיוכלו רשתות הספרים להציע, כדי להגן על תמלוגי הסופרים. גופים שונים, ביניהם רשות ההגבלים העסקיים, רשתות הספרים וההוצאות לאור ניסו להשפיע על השרים בחודשים האחרונים כדי לקדם חלקים מהצעת החוק.

 

השר פלד התבטא לאחרונה, כי "הצעת החוק במתכונתה הנוכחית לא בהכרח תשיג את מטרותיה, וזאת בשל קיומו של דואופול בשוק הספרים". היום אמר פלד כי "התרבות היא ערך עליון, לה אין תג מחיר. לכן יש חשיבות רבה בהכנת מסמך מעמיק ומקצועי, שיאפשר את יישומה של הצעת החוק על הצד הטוב ביותר, מתוך ראייה של הצורך בהגנה על הסופרים מחד ומניעת פגיעה בצרכנים מאידך".

 

היועץ יגיש לשר פלד את המסמך תוך מספר שבועות, אותו יציג השר בהמשך לצוות השרים המיוחד, ובהמשך לממשלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x