$
בארץ

קוצ'יק: "גזענות מונעת טיפול במגזר הערבי"; שטייניץ: "לא מדובר בגזענות"

במהלך דיון על שילוב המגזר הערבי בשוק העבודה אמר יוסי קוצ'יק כי הגזענות כלפי המגזר מונעת טיפול הולם בבעיותיו. שטייניץ: "האחריות היא דו צדדית, המתיחות מונעת השתלבות בעבודה"

מיקי פלד 13:1816.06.10

"יש מתיחות אמיתית בין הציבור הערבי והיהודי, זו לא בהכרח גזענות", אמר שר האוצר, יובל שטייניץ, בעקבות דבריו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, יוסי קוצ'יק. קוצ'יק טען כי "יש גזענות עמוקה כלפי הערבים, אך לעיתים היא מתחת לפני השטח. גזענות זו היא המונעת את יישום התוכניות לטיפול בבעיות האובייקטיביות של המגזר". הדברים נאמרו במהלך פורום קיסריה, הנערך השנה בנצרת.

 

לדברי שטייניץ, האחריות היא דו-צדדית. המפלגות הערביות לא שולבו מעולם בממשלה. התופעות הללו פוגעות ביכולת השילוב של ערבים בחברה האזרחית בישראל. יש מכשולים אמיתיים".

 

 

שטייניץ ציין עוד כי השירות הצבאי מהווה גם כן חסם בפני השתלבות של חרדים וערבים. "שירות זה הוא מקדם של השתלבות בתעסוקה ויזמות, כי הוא חינוך טכנולוגי ומנהיגותי משלים לחינוך הממלכתי. ערבים וחרדים אינם משתתפים וזה חסם שאי אפשר לשנות אותו מחר בבוקר".

 

החשב הכללי באוצר, שוקי אורן, אמר כי "זה לא יעזור לשלב ערבים בעבודה אם הם יעבדו בעבודות בשכר נמוך. אנחנו צריכים לכוון ליעדים רחוקים יותר ואחת הדרכים לעשות את זה היא לייצר מצב שערבים יהיו בעמדות בכירות, כאשר התואר שלהם לאו דווקא קשור למגזר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x