משפט

אלי רייפמן יחזור למאסר בשל ביזיון בית המשפט

בית המשפט קבע כי לא עלה בידי רייפמן להראות כל התקדמות בכל הנוגע לאיתור מניות אמבלייז. "החייב שב וממחזר טענות שנדחו לפיהן אין ביכולתו לעשות מאומה", קבע השופט

איתי הר אור 15:0601.06.10

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט להחזיר את מייסד אמבלייז, אלי רייפמן, למאסר בשל ביזיון בית המשפט. השופט איתן אורנשטיין קבע כי לא עלה בידי רייפמן להראות כל התקדמות בכל הנוגע לאיתור המניות כפי שאיפשרה לו השופטת ורדה אלשיך בפסק דינה מלפני 10 ימים.

 

אורנשטיין קבע

כי לא מדובר במצב בו טען רייפמן להתקדמות והצדדים חלוקים על ערכה ומשמעותה, אלא כי "בנסיבות המקרה אין מחלוקת כי לא הוצגה כל התקדמות שהיא, ותחת זאת החייב שב וממחזר טענות שנדחו לפיהן אין ביכולתו לעשות מאומה".

  

בשבוע שעבר ניתנה החלטה נוספת של בית המשפט בבקשה שהגיש רייפמן למינוי מומחה מטעם בית המשפט. בית המשפט נעתר לבקשה ומינה לתפקיד את ד"ר אירית חביב-סגל, והסמיך אותה בין היתר לפעול לבחינת טענות רייפמן באשר לדרכים "להצפנת מניות במסגרת מאבקי שליטה, עד כדי איבוד שליטתו – דה-פקטו – של בעל המניות עליהן".

 

רייפמן טען כי ממילא חביב-סגל אמורה לברר את טענותיו לפיהן אין לו שליטה על המניות והוא אינו יכול לאתרן, וגם בכך יש טעם שאין מקום לממש את פסק הדין. השופט אורנשטיין דחה טענה זו וקבע כי מדובר במסלול מקביל שלעת עתה אין בו כל השלכה למצב העובדתי דהיום בו רייפמן מבזה ומוסיף לבזות את החלטת בית המשפט.

 

רייפמן עצמו אמר בדיון: "אני מבקש עיכוב ביצוע של ההחלטה למשך 14 יום שכן בכוונתי לערער על החלטת בית המשפט לבית משפט העליון ולדעתי סיכויי הערעור גבוהים. מדובר בנזק בלתי הפיך ואי אפשר יהיה להחזיר לקדמותו". אורנשטיין החליט לעכב את ביצוע המאסר למשך 7 ימים על מנת שרייפמן יוכל לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x