$
רכב

סקר: נהגים מעדיפים לרכוש מכוניות היברידיות על פני מכוניות חשמליות

לפי סקר של חברת אקסנצ'ר האמריקאית, רוכשי המכוניות לא רואים את הפן ה"ירוק" כסיבה היחידה לרכישת כלי רכב כאלה, ודורשים יותר מהיצרניות

שרון ביידר 11:2026.05.10

חיסכון בדלק אינו גורם מספיק מכריע על מנת לגרום לנהגים בעולם המערבי לעבור לרכב היברידי או חשמלי. מסקר שערכה חברת הייעוץ הניהולי האמריקנית אקסנצ'ר עולה ש-42% מהנהגים ציינו שהם עשויים לקנות רכב היברידי או חשמלי בשנתיים הקרובות. בסקר שנערך במקביל באיטליה, גרמניה, ארה"ב קנדה

וצרפת עולה שמתוך הנהגים שיבחרו לרכוש רכב חשמלי או היברידי, 80% יעדיפו לרכוש מכונית היברידית ו-20% בלבד ירכשו מכונית חשמלית.

 

הסיבה לכך לפי אקסנצ'ר היא שלמרות העניין הרב בכלי רכב ידידותיים לסביבה רוכשי המכוניות לא רואים את הפן ה"ירוק" כסיבה היחידה לרכישת כלי רכב כאלה, ודורשים יותר מהיצרניות.

 

רוכשי המכוניות הפוטנציאליים ציינו שהחיסכון המשמעותי בדלק אינו מספיק על מנת להניע אותם לרכוש את מכונית היברידית או חשמלית. לטענת 60% מהנשאלים בסקר, הם ישקלו רכישה של רכב היבירידי או חשמלי רק כשהוא עולה על רכבי הבנזין בכל הפרמטרים שכוללים איכות נסיעה, ביצועים, סגנון תחזוקה ובטיחות. 36% בלבד מהנשאלים אמרו כי מחירי הדלק הגבוהים הם סיבה מספקת מבחינתם לרכוש רכב היברידי או חשמלי. בקרב הנשאלים זכו המכוניות ההיברידיות לציון "טוב מאוד" בתחום החיסכון בדלק אך בתחומים האחרים זכו המכוניות הללו לציון "טוב" בלבד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x