$
משפט
פרשת הולילנד

נאמני נידר לביהמ"ש: חייבו את רמי לוי להעביר את כספי עסקת הולילנד

לוי, שרכש מנידר קרקע במתחם, העביר עד כה כ-48 מיליון שקל מתוך כ-147 מיליון שקל. עם פרסום חקירת הפרשה ביקש להקפיא הרכישה

דותן לוי ומארק שון 15:0111.05.10
נאמני חברת נידר פנו היום (ג') לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות עו"ד דנית רימון ממשרד ליפא מאיר ושות' בבקשה לחייב את רמי לוי ושותפתו בקרקע - חברת נהור, חברה בת של קואפרטיב דן, להשלים את העברת הכספים בעסקת הולילנד.

 

פנייתם לבית המשפט באה נוכח בקשתו של לוי מהחודש שעבר להקפיא את המשך העברת התשלומים לעסקה לרכישת קרקעות נידר במתחם הולילנד, אותם רכש בחודש פברואר האחרון במסגרת הליך של התמחרות מנאמני החברה.

 

עם פרסום חקירת הפרשה טענו עורכי דינו של לוי, כי "נוכח העננה הכבדה השוררת על העסקה ועל הקרקע, כפי שעולה מהפרסומים אודות חקירה משטרתית המתנהלת בימים אלה", יש להקפיא את הרכישה עד שיתקבלו הבהרות בעניין. לוי נימק זאת בכך שבשלב זה אין בידיו המידע המלא על מנת לשלול באופן מוחלט, כי הפרשה תשפיע על המקרקעין ועל זכויות הבנייה במקום וכי ייתכן וההליכים המשפטיים יובילו לביטול או שינוי התב"ע.

 

בתגובה לבקשת ההקפאה של לוי טענו נאמני נידר כי לוי רכש את הקרקע כפי שהיא (AS-IS) ולכן אינו יכול להקפיא את התשלומים. עד כה העביר לוי כ-48 מיליון שקל מתוך סכום העסקה שעומד על כ-147 מיליון שקל.

 

הקרקע שנרכשה על ידי לוי וחברת נהור משתרעת על שטח של 10 דונם. מדובר בשני מגרשים ריקים שהינם חלק מפרויקט הולילנד ומיועדים להקמת 220 יחידות דיור בארבעה מגדלי מגורים וכן שטחי מסחר וחניונים.

 

כונס הנכסים של הולילנד מטעם בנק הפועלים, עורך הדין עופר שפירא, הגיש במקביל לנאמנים את התייחסותו לבקשת רמי לוי. שפירא מייצג את הבנק בתיק הקפאת ההליכים של נידר, במסגרתו חייבת החברה לבנק כ-151 מיליון שקל. מהתגובה של הבנק עולה, כי עד כה שילם לוי כ-45 מיליון שקל והוא מעכב את התשלום האחרון - בגובה 101 מיליון שקל - שהיה עליו לבצע עד ה-18 באפריל. "אין כל בסיס משפטי לעיכוב ביצוע חוזה מכר רק בשל חששות של הקונה שבעתיד זכויותיו תהיינה שוות פחות, כפי שחושש כנראה רמי לוי", אומר שפירא ל"כלכליסט", "ובכוונתי לשקול נקיטה באמצעים החוקיים העומדים לרשותי לשם אכיפת ההתחייבויות כפי שניתנו".

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x