שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מאיר שטרית מצטרף לקמפיין נגד שכר הבכירים

הגיש הצעת חוק שלפיה שכר הבכירים בחברות הציבוריות יוגבל למקסימום פי חמישה מגובה השכר הממוצע במשק

תומר אביטל 14:4506.05.10
ח"כ מאיר שטרית (קדימה) מצטרף לצונאמי של המציעים להגבלות על שכר הבכירים ומציע מנגנון מיוחד לריסון השכר. לפי הצעת חוק שהגיש השבוע, יוגבל שכר הבכירים בחברות הציבוריות למקסימום פי חמישה מגובה השכר הממוצע במשק.

 

ח"כ שטרית אמר כי "בשנים האחרונות הרקיע שכרם של המנהלים,

בעיקר בחברות הציבוריות אשר נסחרות בבורסה, לסכומים שהופכים את השכר מחד למסלול עוקף דיבידנד הפוגע ברווחי ציבור המשקיעים, ומאידך למסלול נפרד ומנותק מכל מסלולי השכר האחרים בחברות. המנהלים נוטלים לעצמם שכר שעלותו למנהל יחיד מגיעה לעיתים לכמה מיליוני שקלים בחודש".  

 

ההצעה כוללת פתח להגדלת שכר הבכירים: אם לחברה יש רווחים והיא מחליטה לחלק דיבידנד יוכל לקבל המנהל תוספת שכר שנתית, בתנאי שהסכום לא יעלה על סך 12 פעמים השכר הממוצע במשק.

 

הצעת חוק נוספת שהגיש שהגיש ח"כ שטרית, קובעת כי תוקם יחידה באגף הממונה על שוק ההון במשרד האוצר שתהיה אחראית לרישומם של כספים ללא דורש באמצעות הקמת מאגר מידע לאומי שיהיה נגיש לציבור ללא תשלום. לדברי שטרית,   "הצעת החוק באה למצוא פיתרון לסוגייה הזו ולקבוע שכל הגופים הפיננסים בישראל יהיו חייבים, על-פי חוק, לעדכן באופן שוטף ורציף את המידע המצוי בידם, אודות הכספים ללא דורש. מנתונים שעלו במחקר שנעשה בכנסת עולה כי כיום יש יותר מ-15 מיליארד שקלים ללא דורש".

 

הנכסים הכספיים, לדבריו, עשויים להיות כספים שהופרשו לקרנות פנסיה, לקופות גמל, לקרנות השתלמות, לפוליסות ביטוח חיים, ביטוח מנהלים וכדומה. כמו כן גם חשבונות רדומים בבנקים, תוכניות חיסכון לסוגיהן, כספי פיצויים שלא נפדו, דיבידנדים, מניות וכיו"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x