$
משפט

מסמכי בלאו מועברים לפרקליטות

כפי שהבטיחו, פרקליטי עיתון "הארץ" והעיתונאי אורי בלאו החלו בהעברת המסמכים המסווגים שגנבה ענת קם לידי הפרקליטות - תהליך שיימשך כמה ימים, ואמור להכשיר את חזרת בלאו לארץ

ורד לוביץ', ynet 19:4003.05.10
המסמכים המסווגים חוזרים הביתה, בהדרגה. כפי שהבטיחו לפני כשבוע, החלו אחר-הצהריים (יום ב') פרקליטי עיתון "הארץ" למסור לידי פרקליטות מחוז תל-אביב את המסמכים שהעבירה ענת קם לכתב העיתון אורי בלאו. "התחלנו בתהליך של מסירת המסמכים, והוא צפוי להימשך בימים הקרובים", אמרה ל-ynet
עו"ד טלי ליבליך.

 

עו"ד ליבליך ועו"ד מיבי מוזר נפגשו היום עם פרקליטת המחוז, רות דוד, ועם הפרקליטה האחראית, עו"ד הדס פורר, ומסרו להן מסמכים. לדבריהם, בימים הקרובים יועבר מידע נוסף, משלים, באשר למסמכים. המהלך התאפשר בעקבות הודעתה של קם, כי היא מוותרת על חיסיונה כמקור עיתונאי.

 

מסירת המסמכים היא שלב נוסף במשא-ומתן המתנהל בין הצדדים, שאמור לאפשר בסופו של דבר את שובו לישראל של בלאו, השוהה בלונדון - ולסיום הפרשה, לפחות בכל הקשור אליו ולעיתון שמעסיק אותו. קם עדיין ניצבת בפני כתב אישום חמור.

 

 

עם זאת, עדיין יש חילוקי דעות בין הצדדים בעניין אחד - פרקליטי בלאו ו"הארץ" כבר הבהירו בעבר כי הם עומדים בסירובם לדרישת הפרקליטות, שבלאו ימסור לידיה את כל המסמכים המסווגים שברשותו, וכי החומר היחיד שהוא מתכוון למסור לרשויות הוא החומר שהעבירה לו קם - וזאת משום שוויתרה על חיסיונה.

  

על פי כתב האישום שהוגש נגד קם - בלאו קיבל ממנה אסופת מסמכים גדולה, חלקם הגדול בסיווג סודי ביותר, שגנבה בעת שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז. בשב"כ האשימו כי בלאו הגיע לסיכום עמם ואף מסר את מחשבו האישי להשמדה, אך לא העביר את כל המסמכים שקיבל מקם. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x