$
משפט

חשוד נוסף בפרשת הולילנד: יהושע פולק - יד ימינו של לופוליאנסקי

סגן ראש העיר ירושלים לשעבר נעצר עקב חשד לסיוע בקידום פרויקט הולילנד בתמורה למענקים שונים מיזמי הפרויקט. מעצרו הוארך ב-7 ימים

איתי הר אור 13:5922.04.10

סגן ראש העיר ירושלים לשעבר הרב יהושע פולק נעצר היום (ה') לאחר שנחקר בימים האחרונים ביחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד למעורבות בפרשת הולילנד. שמו של פולק נקשר לפרשה לאחר שעד המדינה מסר לחוקרי המשטרה מידע בדבר מעורבותו לכאורה. פולק משמש היום כגזבר עיריית ביתר עילית.

בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה, והאריך את מעצרו של פולק ב-7 ימים.

 

המשטרה חקרה את פולק לגבי טענות עד המדינה, לפיהן פולק, ביחד עם סגן נוסף של ראש העיר, אלי שמחיוף, שנעצר אף הוא בפרשה, היטיבו עם יזמי הולילנד. פולק היה כאמור סגן נוסף של ראש העיר לופוליאנסקי ואף שימש כיו"ר הועדה המקומית לתכנון ובנייה והממונה על אגף ההנדסה בעיר.

 

לטענת עד המדינה, שמחיוב ופולק נתנו אישורים לתוכנית השינויים שהיטיבה עם פרויקט הולילנד, ובהם שינוי ייעוד ממלונאות לדיור, וזאת בניגוד לחברי ועדה אחרים. עד המדינה טוען בטיוטת כתב התביעה שאיים להגיש נגד איש העסקים הלל צ'רני כי "אדונים נכבדים אלה גרמו לדחיית מאות התנגדויות שהוגשו לוועדת הערר המחוזית והציגו עמדה חד-משמעית התומכת באישור התוכנית".

 

בנוסף, לטענת עד המדינה, שמחיוף ופולק סייעו לו להסדיר עבור צ'רני וחברת הולילנד היטל השבחה בסכום צנוע, אגב שינוי הייעוד ממלונאות למגורים. לטענתו, השניים נתנו את ברכתם להסכם הפיתוח שחתמה חברת הולילנד עם עיריית ירושלים באופן שחסך לנתבעים מיליוני שקלים. עד המדינה טוען כי עבור תרומתם הרבה לקידום פרויקט הולילנד שילמו צ'רני וחברת הולילנד לשמחיוב ופולק סכום הקרוב למיליון שקל, מתוכו חלק במזומן, וסך של 877 אלף שקל בדרכים אחרות.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x