$
משפט

הוסגרה לישראל האפוטרופוסית החשודה בגניבת מיליוני שקלים מקשישים

ירדנה נילמן יצאה מהארץ בנובמבר 2008, לאחר שנחשדה בגניבת כספים ורכוש בתקופה בה שימשה אפוטרופוסית מטעם משרד הרווחה

איתי הר אור 11:1804.03.10
ירדנה נילמן, אשר יצאה מהארץ בנובמבר 2008 לאחר שנפתחה נגדה חקירה פלילית על פי תלונה של האפוטרופוס הכללי, נחתה היום (ה') בישראל. נילמן חשודה בעבירות חמורות של גניבה בידי מורשה, גניבה בידי עובד ציבור וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.  

 

נילמן מבוקשת בישראל בחשד
כי בין השנים 2008-2006 גנבה כספים רבים מעשרות קשישים בישראל, בתקופה בה מונתה לאפוטרופוסית בידי משרד הרווחה. במסגרת התפקיד התאפשרה לנילמן גישה חופשית לרכושם הרב של הקשישים, הכולל נכסי נדל"ן, כלי רכב וכספים המופקדים בחשבונות הבנק שלהם. מחקירת משטרת ישראל עד כה לגבי חלק מהקשישים אשר היו תחת חסותה של נילמן, עולה חשד כבד כי היא גנבה מהם כסף ורכוש רב. ההערכה היא כי הסכום הכולל שנגנב על ידה מגיע לכ-10 מיליון שקל.

 

הפרשה החלה כאשר ביצע האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים פעולות חקירה בעניינה של נילמן, שכללו חיפוש ותפיסת מסמכים. בעקבות כך, הגיש האפוטרופוס הכללי תלונה במשטרת ישראל נגד נילמן. בשלב מסוים משפקע תוקפו של צו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא נגדה, יצאה נילמן מגבולות הארץ.

 

בדצמבר 2009 הופיעה נילמן בשגרירות הישראלית בגואטמלה לצורך קבלת שירות קונסולרי, ולאחר עריכת שימוע ועל בסיס החלטת שר הפנים, דרכונה בוטל והונפקה לה תעודת מעבר לצורך שיבה לישראל בלבד. בעקבות שיתוף פעולה בין המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, חוליית האינטרפול במשטרת ישראל, משרד החוץ ומשרד הפנים, נחתה כאמור נילמן היום בישראל, ונעצרה מיד עם נחיתתה.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x