$
משפט

חשש: עשרות נפגעים מהונאת חבר הבורסה ליהלומים

בחקירתו טען יצחק גברלטר, חבר בורסת היהלומים מזה 20 שנה, כי נקלע לקשיים כספיים ולא יכול היה לעמוד בהתחייבויותיו. המשטרה חושדת כי למרות זאת המשיך לקחת כספים מיהלומנים, חלקם בכירים ומוכרים

איתי הר אור 19:4717.02.10

פרשת החשד להונאה שביצע לכאורה חבר הבורסה ליהלומים ממשיכה להכות גלים בקהיליית היהלומנים בארץ. בעוד שהחשוד, יצחק גברלטר שוחרר אתמול למעצר בית בן 10 ימים, חושדת המשטרה כי מספר קורבנותיו מגיע לכדי עשרות.

 

החקירה הסמויה בעניינו של גברלטר הגיעה אתמול (ג') לשלב

הגלוי לאחר מספר חודשי חקירה סמויה של מפלג הונאה של משטרת מחוז תל אביב.

 

גברלטר, תושב תל אביב בן 52 נעצר אתמול בחשד לביצוע עבירות מרמה בנסיבות מחמירות וגניבה בידי מורשה. על פי החשד, במשך שנים ניהל בנק פרטי במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן בזמן שהוא מכהן כחבר הבורסה. נכון להיום חושדת המשטרה כי היקף ההונאה עומד על כ-2.6 מיליון דולר. על פי החשד, גברלטר לקח מחברי הבורסה עשרות ומאות אלפי דולרים תוך שהוא מבטיח כי ייתן להם תשואות גבוהות.

 

בחקירתו טען האיש, חבר בורסת היהלומים מזה 20 שנה, כי נקלע לקשיים כספיים ולא יכול היה לעמוד בהתחייבויותיו, אך המשטרה חושדת כי למרות זאת המשיך לקחת כספים מיהלומנים, חלקם בכירים ומוכרים. בתוך כך, ל"כלכליסט" נודע כי גיברלטר אכן היה נתון בקשיים כספיים, אך ניהל את המחלוקות הפיננסיות באמצעות מנגנוני הבוררות הפנימיים של הבורסה ליהלומים. מקורב לפרשה מסר לכלכליסט כי קיימים מספר פסקי בוררות שחייבו את גברלטר לשלם סכומי כסף, ואף נפתחו נגדו תיקי הוצאה לפועל בסכום של מאות אלפי שקלים.

 

עד לאחרונה נוהלו ענייניו של גברלטר ושל נושיו בהליכי משפט אזרחיים. אתמול כאמור, נעצר בחשד לביצוע הונאה. עורכי הדין יצחק קאופמן ודורון טלוי, אשר מייצגים חלק מנושיו של גיברלטר, מסרו בתגובה: משרדנו מייצג חלק ניכר מנושי החשוד והם פנו אלינו לצורך גביית הכספים שהוא נותר חייב כלפיהם בסכום משוער של קרוב ל-2 מיליון שקל. במהלך השנה האחרונה שבה אנו מטפלים במקרה בפן המסחרי שלו, פעלנו לקבל פסקי דין כנגד החשוד ופתחנו כנגדו תיקי הוצאה לפועל ובהליכים מבצעיים שונים. כוונתנו להמשיך ולפעול כנגד החשוד בכל האמצעים המשפטיים שעומדים לרשות מרשינו, בין השאר על מנת לאתר נכסים אשר הוברחו על ידי החשוד בין אם לחו"ל ובין אם באמצעות קרובי משפחתו".

 

עוד הוסיפו עורכי הדין: "לדידנו, אין ספק שמדובר במהלך מתוכנן של החשוד להונות את מרשינו באמצעות בועה פיננסית בסגנון פירמידת פונזי שהמשבר הכלכלי של השנה שעברה הביא לפיצוצה, וזאת בדומה לפרשות אחרות ודומות שנחשפו. אנו מקווים שמשטרת ישראל תמצה את החקירה עד תומה כנגד החשוד ואשר במהלכה תתבהר התמונה לאן נעלמו מיליוני שקלים שהיו ברשותו".

 

את תגובתו של גברלטר או סנגורו לא ניתן היה להשיג.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x