$
בארץ

יו"ר הוועדה לקביעת תשלומים לח"כים: "אם מנכ"ל יכול לטוס ללונדון במחלקת תיירים, גם ח"כ יכול"

פרופ' ראובן גרונאו ביקר בחריפות את ההחלטה לשדרג את כרטיסי הטיסה של חברי הכנסת. מסתבר כי בנושא הטיסות הכנסת פעלה בניגוד להמלצת הוועדה בראשה הוא עומד

תומר אביטל 12:2008.02.10

פרופ' ראובן גרונאו, יו"ר הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים אחרים לחברי הכנסת, תקף היום (ב') את ההחלטה הגורפת שלפיה ח"כים יטוסו רק במחלקת עסקים. פרופ' גרונאו, שהגיע לכנסת כדי להשתתף בדיון בנושא זכויותיו של חבר כנסת נכה, התייחס בסוף הדיון לתקנה שעניינה הטסת הח"כים במחלקת עסקים, וביקר אותה בחריפות.

 

לדברי גרונאו, הוא הגיש כבר לפני כשלושה חודשים ליו"ר ועדת הכנסת, יריב לוין, המלצה בנושא שלפיה חברי הכנסת יטוסו במחלקת עסקים רק בטיסות ארוכות.

 

"התקנות הרווחות היום קובעות כי מנכ"לים במשרדים ממשלתיים זכאים לכרטיס במחלקת עסקים רק אם הטיסות אורכות יותר משש שעות. המלצנו לכנסת כי הנוהל התקף לגבי מנכ"לים יהיה זהה גם לח"כים. אם מנכ"ל יכול לטוס ללונדון במחלקת תיירים, גם ח"כ יכול". פרופ' גרונאו הדגיש כי הסמכות לשינוי ההחלטה היא בידי היועץ המשפטי של הכנסת.

 

הוועדה הציבורית שבראשה עומד פרופ' גרונאו מוסמכת להגיש לכנסת המלצות שעניינן תנאיהם של חברי הכנסת. בעוד שההמלצות לא מחייבות לפי חוק, לרוב ועדת הכנסת מאשררת אותן ומקבעת אותן כנהלים מחייבים. בנושא הטיסות, כאמור, הסתבר כי הכנסת פעלה בניגוד להמלצות הוועדה.

 

בהודעתו של דובר הכנסת נאמר כי בטיסות קצרות ביותר, של 45 דקות עד שעה, הנושא ייבדק לגופו של עניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x