$
בארץ

לין: עובד מדינה מבקר ממשלה? התופעה פסולה

נשיא איגוד לשכות המסחר מותח ביקורת על התבטאויותיו של יו"ר רשות החשמל אמנון שפירה וטוען כי הפחתת תעריפי החשמל היא חשובה

ליאור גוטמן 11:3627.01.10

"הפחתת התעריפים חשובה היום מנת לאפשר ייצוא תחרותי של מוצרי תעשייה, ובמיוחד של תעשיית הפלדה בישראל והיא אף תייתר את ההתערבות המיותרת בשוק הגרוטאות החופשי בדרך של הטלת היטל בטחה על ייצוא גרוטאות. על פי אותם קריטריונים שעל פיהם קובעים העלאת תעריפי החשמל יש לאשר גם את הפחתת התעריפים". כך אמר היום (ד') עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אשר כיהן בעבר גם כמנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות.

 

עוד הוסיף לין, שאין כל הצדקה שחברת החשמל תצבור הון עתק על חשבון כלל ציבור הצרכנים והחברות העסקיות במשק מבלי להחזיר זאת לציבור באמצעות הוזלת מחיר החשמל.

 

במקביל התייחס לין לדיון הציבורי בעניין התבטאויותיו בתקשורת של יו"ר רשות החשמל אמנון שפירה, במסגרתם הוא תקף לכאורה שרים בכירים בממשלת ישראל. "חייבים לשמור את עצמאותה של רשות החשמל. את השיקולים יש לשקול מעבר לתקופת כהונתו של שר זה או אחר.

 

"אינני יכול להתייחס לעובדות הקונקרטיות שבמקרה של אמנון שפירה מול שרי הממשלה. באופן עקרוני ביקורת ומתקפה של עובד מדינה כנגד שרים הינה פסולה ובלתי ראויה ואני שולל לחלוטין שעובד מדינה מבקר שרי ממשלה. מדובר בתופעה פסולה. רשות החשמל חייבת לפעול על פי מטרות החוק בהתאם למדיניות הרחבה של הממשלה והשרים", אמר לין בשיחה עם "כלכליסט". טרם נמסרה תגובת רשות החשמל לטענה.

 

היום אמורה רשות החשמל לאשר את הורדת תעריפי בסיס החשמל לכלל המשק, לרבות צרכנים פרטיים ומוסדיים. כפי שפורסם ב"כלכליסט", אישור התעריפים עלול להידחות בשל היעדרות של חלק מאנשי המליאה.

 

במקביל יצאו אתמול שורה של ארגונים ירוקים כנגד כוונת הרשות להוריד את תעריפי החשמל. הסיבה: תעריף נמוך עלול להגדיל את הצריכה, בעיקר מצד המגזר התעשייתי שאחראי ל-30% ממנה, וכל עוד רוב החשמל בישראל מיוצר בתחנות פחמיות, צעד מסוג זה יגרום לעלייה בפליטות ויקשה על ישראל לאמץ את תקנות ארגון ה-OECD בעניין צמצום הפליטות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x