$
בארץ

הכנסת יוצאת במכרז לשמונה דוברי ועדות - העלות לציבור מיליון וחצי שקל לשנה

כחלק מהשדרוג התקשורתי שעוברת מליאת הכנסת, הוחלט למנות דוברים שיהיו אחראים על הדברור התקשורתי של עבודת הוועדה. מהלך זה מצטרף לשורת מהלכים שבוצעו לאחרונה, דרכם מקווה יו"ר ומנכ"ל הכנסת לשפר את תדמיתה

תומר אביטל 18:1025.01.10

כחלק מהשדרוג התקשורתי שעוברת מליאת הכנסת, הוחלט למנות שמונה דוברי ועדות שיהיו אחראים על הדברור התקשורתי של עבודת הוועדה. במצב כיום, כל יושב ראש ועדה מקבל עוזר נוסף שלרוב מדברר את יושב ראש הוועדה, לצד עבודת הוועדה. יחד עם זאת, הכנסת החליטה למנות גם דובר לוועדה עצמה.

 

עלות

כל דובר מסתכמת ב-190 אלף שקל בשנה. שמונת הדוברים שייבחרו יעלו לקופת המדינה לא פחות ממיליון וחצי שקל בשנה.

 

"לכל טעות שלהם יש מחיר גדול"

 

דובר ועדה יופקד על ניהול פורטל הוועדה, ביצוע תחקיר לקראת סדר יום הוועדה, ולשמור על קשר עם העיתונאים. הדוברים יתבקשו לסקור בפני הכתבים את חומרי הרקע טרם הדיונים, לדווח במהלך הדיונים עצמם, ואף להצביע על הקשר הדיון לנושאים אחרים שעל סדר היום במליאת הכנסת. בכנסת מציינים כי הדוברים לא באים להחליף את העיתונאים אלא לשפר את עבודתם ודרך כך לשפר את הקשר עם הציבור.

 

הדרישות כוללות 12 שנות לימוד, וניסיון מוכח של 3 שנים לפחות בעבודה תקשורתית בתחום הדוברות או יחסי ציבור. בכנסת מדגישים כמו כן כי דרושה הכרות מעמיקה של 3 שנים לפחות עם עבודת הכנסת. לדברי גורם בכנסת "מדובר בתפקיד רגיש, הדוברים יוציאו הודעות בשם חברי הכנסת, ולכל טעות שלהם יש מחיר גדול".

 

המהלך הזה מצטרף לשורת מהלכים שבוצעו לאחרונה, דרכם מקווה יו"ר ומנכ"ל הכנסת לשפר את תדמיתה. בחודשים האחרונים נחנך פרוטוקול מסונכרן עם וידאו בעלות מיליון שקל, והותקנו מצלמות בחדרי הישיבות (בעלות

נוספת) שיחלו לשדר בקרוב את הנעשה בוועדות בשידור חי באתר האינטרנט.

 

בנוסף כינס יו"ר הכנסת את הח"כים שכיהנו בעבר כעיתונאים לפורום מיוחד לשיפור התדמית של הכנסת. המכרזים יפורסמו החל ממחר (ג') בכלי התקשורת ובאתר הכנסת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x