$
בארץ

נציבות שירות המדינה השהתה את מינוי עו"ד מרחב לראש הרשות להגנת הצרכן

כפי שנחשף ב"כלכליסט", הנציבות בודקת האם מינויו של אמנון מרחב לתפקיד על ידי בנימין בן-אליעזר נעשה בניגוד להוראות יועמ"ש

מיקי פלד וצמרת פרנט 17:4812.01.10
נציבות שירות המדינה הורתה למשרד התמ"ת להשהות את מינויו של עו"ד אמנון מרחב לתפקיד ראש הרשות להגנת הצרכן. זאת, עד לאחר תום הבדיקה של המחלקה המשפטית של הנציבות לגבי הליך המינוי של עו"ד מרחב. הבדיקה נעשית בתיאום עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מלכיאל בלס.

 

כפי

שנחשף ב"כלכליסט", עו"ד מרחב הוא חבר מפלגת העבודה המכיר את שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, מזה מספר שנים. הנציבות בודקת האם מדובר במינוי שיש בו זיקה פוליטית ברורה, ולכן על פי הוראות היועץ המשפטי לממשלה היה על ועדת האיתור להמליץ לבן-אליעזר על מועמד אחד בלבד ולא על שניים, ביניהם עו"ד מרחב, כפי שעשתה.

 

עו"ד יצחק בם מהפורום המשפטי למען ארץ ישראל כתב במכתב לשר התמ"ת ולנציבות שירות המדינה, כי "אין להתעלם מזהות הנפשות הפועלות בענייננו, היות לשר בנימין בן אליעזר יש עבר בעייתי במיוחד בתחום מינויים פוליטיים". עו"ד בם דורש לחשוף את הצהרותיו של עו"ד מרחב בפני ועדת האיתור לגבי קשריו עם בן-אליעזר.

 

הפורום טען בנוסף, כי בתפקידו הקודם של מרחב כמנכ"ל החברה הכלכלית למודיעין, נכתבו דו"חות המבקרים את התנהלותו בטענה לניגוד עניינים ולהעדפה ללא מכרז של חברה המנוהלת בידי אדם המקורב לו. לטענת הפורום, מאחר ובקשתו לחשיפת הפרוטוקולים של ועדת האיתור לא נענתה, לא ברור אם המידע אודותיו נשקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x