$
משפט

בלעדי ל"כלכליסט": כתב אישום נגד המעורבים בפרשת ההימורים "קווין מרי"

חמש שנים לאחר פשיטת המשטרה על רשת ההימורים, שהתבססה על סניפי קפה אינטרנט, יוגשו כתבי אישום נגד 11 חשודים

איתי הר אור 07:0023.12.09

פרקליטות מחוז תל אביב תגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד המעורבים בפרשת רשת ההימורים באינטרנט "קווין מרי". הפרשה החלה בנובמבר 2004, כשחוקרי יאח"ה חשפו את שיטת הפעולה של רשת ההימורים של חברת קווין מרי, באמצעות סניפי אינטרנט קפה. מאה שוטרים פשטו על 26 אתרים של הרשת, בתום

חקירה סמויה שנמשכה חצי שנה. באותה פשיטה נעצרו 20 חשודים, ונתפס ציוד הימורים רב.

 

לפני שנה הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה שתערוך שימוע לכמה מהחשודים העיקריים בפרשה, בהם שיר טליס, גיא טליס, רינה טליס, אברהם גגין, אברהם רפאלי, יוסף מיבר ודוד פטחייב.

 

לפי טיוטת כתב האישום, משנת 2001 הפעילו החשודים רשת הימורים בארץ ובחו"ל באמצעות סניפי אינטרנט קפה. המחשבים בסניפים היו מחוברים לרולטה ממוחשבת שפעלה מדירה בצפון רחוב דיזנגוף. על פי החשד, פעילות ההימורים של קווין מרי בארץ ובחו"ל היתה בהיקף של כ־80 מיליון שקל, וזאת בשעה שלשלטונות המס דווחו הכנסות של 4.3 מיליון שקל בלבד, כביכול מהפעילות הרגילה של רשת בתי הקפה.

 

נוסף על כך, המעורבים חשודים בכך שהטו את תוצאות הרולטה הממוחשבת כך שיכלו לקבוע היכן ייעצר הכדור, ובדרך זו להטות את תוצאות המשחק ולמנוע זכיות של מהמרים.

 

מעורכי הדין קובי ואורי גולדמן ממשרד גולדמן־ברון, המייצגים את החשודים בתיק, נמסר בתגובה: "שלב החקירות הסתיים עוד ב־2004, והעובדה שנדרשו לפרקליטות חמש שנים להחליט על הגשת כתב אישום, די בה כדי לרמוז על הקשיים המשפטיים שעמם היא מתמודדת בתיק הזה. מנסיוננו בטיפול בתיקים מסוג זה, אנו מעריכים שהפרקליטות תתקשה לבסס הרשעה".

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x