$
משפט

אולמרט וזקן לבית המשפט: כופרים בכל ההאשמות

רה"מ לשעבר הודיע באופן רשמי כי הוא כופר "כפירה כללית בכל העובדות" המיוחסות לו בכתב האישום בפרשות טלנסקי, "ראשונטורס" ומרכז ההשקעות. ראש לשכתו שולה זקן: "שמתי מבטחי בקדוש ברוך הוא". שלב העדויות ייפתח בפברואר

אביעד גליקמן, ynet 10:5321.12.09

עכשיו זה רשמי - אהוד אולמרט כופר בהאשמות. כבר עם פתיחת המשפט בספטמבר האחרון הכחיש ראש הממשלה לשעבר את האישומים נגדו מעל דוכן הנאשמים, וכעת מסר באופן סופי לבית המשפט המחוזי בירושלים את תשובתו לכתב האישום שהוגש נגדו. 

 

את ההודעה מטעמו מסר פרקליטו, עו"ד אלי
זהר. "רציתי לנצל את היום לבקש לכפור כפירה כללית בכל העובדות המיוחסות לאולמרט בכתב האישום", הודיע עו"ד זהר.  

 

גם מנהלת לשכתו של אולמרט, שולה זקן, הניצבת יחד עמו על דוכן הנאשמים, הודיעה כי היא כופרת בהאשמות נגדה. "אנו כופרים בכל העובדות בכתב האישום", מסר פרקליטה, עו"ד מיכה פטמן. "שמתי את מבטחי בקדוש ברוך הוא", אמרה זקן הבוקר עם הגעתה לדיון, "ועם האמונה הזו אני באה לבית המשפט". 

 

כתב האישום החמור שהוגש נגד השניים עוסק בשלוש פרשות שחיתות: פרשת מעטפות הכסף ממוריס טלנסקי, פרשת "ראשונטורס" ופרשת מרכז ההשקעות. אולמרט נאשם בכל שלוש הפרשות, ואילו זקן נאשמת בשתיים הראשונות, וכן בהאזנות סתר לבוס שלה. לשניים מיוחסות בין היתר עבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה (הסעיף האחרון מיוחס רק לאולמרט). בסופו של דבר, לא נאשם אולמרט בעבירה של קבלת שוחד, אף שהמשטרה המליצה להעמידו לדין בעבירה זו בפרשת טלנסקי. 

 

הפרקליטות טוענת בכתב האישום כי אולמרט וזקן "ניצלו לרעה את מעמדו ותפקידיו הציבוריים הרמים של אולמרט לפעילות שיטתית ומתמשכת להפקת טובות הנאה כספיות לאולמרט". עם פתיחת המשפט בספטמבר האחרון אמר אולמרט מעל דוכן הנאשמים: "באתי לכאן כאיש חף מכל עבירה ואני מאמין שאני אצא מכאן כאיש החף מכל עבירה". שלב העדויות במשפט יתחיל ב-22 בפברואר 2010. הדיונים יתקיימו שלוש פעמים בשבוע, בימים שני, שלישי, חמישי.

 

במקביל, עומדת זקן על דוכן הנאשמים גם בפרשה נוספת - השחיתות ברשות המסים. גם בפרשה זו הודיעה זקן כי היא כופרת באישומים.  

 

במקביל לאולמרט וזקן, עומדת לדין גם רייצ'ל ריסבי-רז, שהייתה מתאמת קשרי החוץ בלשכתו של אולמרט, ונאשמת בעבירות של מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת דבר במרמה בפרשת "ראשונטורס". משפטה נפתח בחודש שעבר. מכתב האישום נגדה עולה כי בסך הכל הניבה פעילותם של אולמרט וזקן, בעזרתה של רז-ריסבי, עודפי מימון עבור ראש הממשלה לשעבר בסכום של 92,164 דולר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x