$
בארץ

חברת החשמל תבקש לספק שירותי תקשורת באמצעות חברה בת

המנכ"ל עמוס לסקר: "יש לנו פריסה רחבה של סיבים אופטיים שניתן לנצלם לטובת כלל המשק, לפיתוח ולהרחבה של תחום התקשורת"

ליאור גוטמן 15:3415.12.09

חברת החשמל תגיש בקשה למשרד התקשורת לרישיון שיאפשר לה אספקת שירותי תמסורת, רשת גישה אופטית (FTTH) ורשת גישה סלולרית (RAN) לבעלי רישיונות, תוך שהיא מתחייבת לספק השירות לכל בעלי הרישיונות, ללא אפליה. הדברים נאמרו במסגרת ביקור שר התקשורת, משה כחלון, במתקני החברה.

 

חברת

החשמל מתכוונת להגיש למשרד התקשורת בקשה לרישיון שיאפשר לנצל את תשתית החברה לשם הגברת התחרות והמודרניזציה של תשתיות ענף התקשורת, בדרך של מתן שירותים לבעלי רישיונות אחרים. החברה הודיעה כי היא נכונה לספק שירות תוך 12 חודש מעת קבלת הרישיון וקבלת אישור שר התשתיות הלאומיות.

  

מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, אמר במהלך ביקורו של כחלון, כי "לחברת החשמל יש פריסה רחבה של סיבים אופטיים שניתן לנצלם לטובת כלל המשק, לפיתוח ולהרחבה של תחום התקשורת, כדי לתת הזדמנות לחברות פרטיות נוספות להיכנס לתחום".

 

השירותים העיקריים שחברת החשמל מבקשת לספק הם שירותי תמסורת בטכנולוגיית IP מתקדמת על בסיס רשת הסיבים האופטיים של החברה; תשתית לרשת סלולארית (תחנות בסיס ותמסורת); הקמת תשתית סלולארית למפעיל חדש על עמודים קיימים של חברת החשמל ; הקמה והפעלה של רשת גישה אלחוטית (RAN) לכל המשתתפים במכרז הסלולרי של משרד התקשורת וסיבים אופטיים עד בית המנוי (FTTH). נושא הקמת חברה-בת לתקשורת של חברת החשמל לשם אספקת השירותים האמורים נמצא בדיון בין חברת החשמל ומשרד התשתיות הלאומיות, ויוגש לאישור הממשלה.

  

במהלך הסיור בחברת החשמל החליט השר כחלון לאשר לחברת החשמל שני פיילוטים: הראשון הוא חיבור סיבים אופטיים בקרית שמונה שיספקו ללקוח 100 מגה סימטרי (FTTH). הפיילוט השני הוא הקמת תשתית סלולרית לחברה מסחרית כולל חיבור תמסורת למתג המפעיל. הפיילוטים ייערכו במסגרת אישורים לניסויים טכנולוגיים שיאפשר המשרד לחברה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x