• תפריט
משפט

במקביל לכונס: מונה מפרק זמני לחברת לידקום

שופטת המחוזי ורדה אלשיך: "מינוי מפרק זמני הינו צעד הכרחי לשם הגנה על העובדים מפני שינוי לרעה במצבם"

מארק שון 18:5001.12.09

במקביל להחלטה של השופטת דניה קרת-מאיר מבית המשפט המחוזי בתל-אביב מאתמול למנות כונס נכסים מטעם הבנקים לחברת לידקום, החליטה השופטת ורדה אלשיך למנות גם מפרק זמני לחברה לבקשת העובדים.

 

אלשיך כתבה בהחלטתה, כי "מינוי מפרק זמני הינו צעד הכרחי לשם הגנה על העובדים מפני שינוי לרעה במצבם ונועד להגן על רכוש ונכסי החברה, זאת במיוחד נוכח התפטרות הדירקטוריון וההנהלה הבכירה ולאור החשש שנושיה של החברה יעשו דין לעצמם".

 

שלשום הגישו 42 מעובדי החברה באמצעות עו"ד אופיר רונן בקשה למנות מפרק זמני לחברה, בשל חוב של כשמונה מיליון שקל. החברה מעסיקה כיום כ-70 עובדים בארץ וכ-25 עובדים בחו"ל, בנוסף ל-60 עובדים בשותפות הנקראת לידקום אינטרגרייטד סולשנס ישראל שותפות מוגבלת, ועוד כ-1,000 עובדים בחברות בנות ובחו"ל.

 

מנכ"ל החברה המתפטר, עופר בלוך, הודיע לעובדי החברה כי אין ודאות שהם יקבלו את משכורות נובמבר. המפרק שמונה, עו"ד שאול ברגרזון, יעבוד במקביל ובמשותף עם הכונס שמונה מטעם הבנקים, עו"ד עופר שפירא, שמונה בשל חוב של כ-150 מיליון שקל לבנקים.

 

הכונס והמפרק יצטרכו להסדיר את היחסים ביניהם ואת תחומי האחריות, ובמידה ויהיו ביניהם בעיות כלשהן יפנו לבית המשפט להוראות. לא ברור בשלב זה האם ההליך יתנהל במקביל תחת הביקורת של שתי השופטות, או שיאוחד להליך אחד.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x