$
בארץ

ארדן לבז"ן: הפחיתו את זיהום האוויר

אחרי שאיים, השר להגנת הסביבה חתם על צו אישי חדש המחייב את בז"ן להשקיע מאות מיליוני שקלים בהתקנת סולקנים ולא לחכות להנחת צינור הגז הטבעי הצפוני. בז"ן בהודעתה לבורסה: "החברה שוקלת את מהלכיה"

רויטל חובל 09:1926.11.09

בז"ן הודיעה הבוקר לבורסה כי קיבלה לידיה צו אישי שנחתם על ידי השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הקובע, בין היתר, כי עליה להפחית בתוך 18 חודשים ממועד כניסתו לתוקף (בעוד 30 יום), פליטת שורה של חומרים ממתקניה לרמות שנקבעו בצו. ההוראות החדשות מחמירות באופן משמעותי מרמות הפליטה החלות על בז"ן כיום.

 

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לדעת בז"ן, הפחתת הפליטה איננה אפשרית מבלי שהחברה תעבור לשימוש בגז טבעי, אלא שמחלוקת מול בעלי הקרקעות במקטע הצינור הצפוני מונעות הנחה זו. כפי שפורסם ב"כלכליסט", מנכ"ל משרד ראש הממשלה נמצא בעיצומו של משא ומתן מול בעלי הקרקעות הדרוזים, לאחר שהנחה אותו ראש הממשלה להגיע לגיבוש פתרון מוסכם שיכלול מתן קרקעות חלופיות ופיצוי כספי עד ה- 1 בדצמבר.

 

עוד כשהודיע ארדן על כוונתו לחתום על צו חדש מחמיר יותר, אמרה בז"ן כי מאחר שהשלימה את ההשקעה בהכנת המפעלים בחברה לקליטת הגז הטבעי, "בלתי אפשרי כי המדינה תדרוש מהחברה לשאת במחיר מחדלי המדינה ואף תבוא בטענות כלפיה".

 

בראיון ל"כלכליסט", מסר יו"ר דירקטוריון בז"ן, יוסי רוזן, כי המדינה התחייבה להניח צינור גז טבעי במפרץ חיפה. לולא הבטחה זו, אמר, לא היו רוכשים את בז"ן.

 

בז"ן הודיעה לבורסה כי היא לומדת את משמעות הצו וההשלכות על הפעילות של החברה. כמו כן, הוסיפה כי "החברה שוקלת את מהלכיה ביחס לצו האישי החדש". לא מן הנמנע שאם לא יגובש פתרון מהיר למחלוקת מול בעלי הקרקעות בהנחת צינור הגז, תנקוט בז"ן בצעדים משפטיים נגד המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x