שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רייפמן השתחרר מהכלא היום בצהריים

לאחר שניתן יפויי כוח להעברת המניות באמבלייז ושניתנה ערבות בגובה 2 מיליון שקל על ידי חברת אמבלייז, שוחרר אלי רייפמן ל-10 ימים

מארק שון 12:4623.11.09

אלי רייפמן  השתחרר מבית הכלא גבעון שברמלה לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך, חתמה היום (ב') על הצו המורה על שחרורו.

 

השחרור יצא לפועל לאחר שעורכי דינו של רייפמן, דורון אפיק ושלומי תורג'מן,  לאחר שהצליחו לעמוד בשני התנאים אותם קבעה אלשיך בדיון אתמול – ייפוי כוח נוטריוני שיאפשר למנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, לפעול בחו"ל להעברת המניות באמבלייז, ומתן ערבות בגובה 2 מיליון שקל.

 

חברת אמבלייז היא זו שהעבירה את הערבות, לאחר שההנהלה קיבלה החלטה להכריז על רייפמן כחיוני לחברה, אקט המאפשר לחברה ציבורית להעביר את הכספים לצורך שחרורו.

 

רייפמן ישב בחודשיים האחרונים בכלא, לאחר שבית המשפט קבע כי הוא ביזה צו שיפוטי מיולי האחרון, שקבע כי עליו להעביר את מניותיו למנהל המיוחד. רייפמן משוחרר למשך 10 ימים בלבד, זאת על מנת לסייע לאתר את המניות שלטענתו קשה לאתר בשל שרשרת סבוכה של בעלויות באנגליה.

 

רייפמן יצטרך להתייצב פעמיים ביום בתחנת משטרה וכל שלושה ימים עליו להגיש דו"ח לבית המשפט לגבי קצב התקדמות מציאת המניות.

 

במסגרת החלטתה אתמול התייחסה אלשיך ארוכות לחוסר האמון שמעוררות אצלה גרסותיו של רייפמן בנוגע למניות, ובמקביל שלחה אזהרה לטייקונים אחרים. "לעיתים קרובות מדי, נתקל בית המשפט בנורמה בלי ראויה ובלתי נסבלת אצל בעלי ההון (בהווה או בעבר), אשר "מתקשים להבין" הכיצד מתאכזר אליהם הדין ומאלצם לשלם את חובותיהם או לאבד את רכושם, כפי שהיה גורלו של כל אדם מן היישוב, לו עמד בנעליהם", כתבה אלשיך בהחלטה, "לא תמיד חייב הדין להשלים עם תופעות כאלו, ולאפשר להם להתחמק מתשלום המגיע להם למשך שנים ארוכות, וזאת כאשר נושיהם הופכים ל"בני ערובה" של שלל אחזקות מפותלות, הסדרים ופריסות. זאת, מתוך תקווה כי בסופו של יום, יעשה חלוף הזמן (ולעיתים אף הלחץ "להגיע להסדר") את שלו, ויאלץ את הנושים להסתפק במעט".

 

אלשיך החלה לפקפק במסגרת ההחלטה גם בגופים העסקיים אליהם קשור רייפמן, שהוא טוען שיסרבו לפעול אלא אם כן הוא יתייצב בפניהם אישית עם דרכונו. "מיהם אותם גופים, והאם התנהלותם חוקית? ואם לאו, מדוע הם נוקטים בדרך זו, אשר ספק אם יש לה הרבה מן המשותף עם ניהול עסקים בתום לב ובדרך מקובלת?".

 

כמו כן פקפקה אלשיך בטענה המרכזית של רייפמן, כי העברת המניות תיקח זמן רב, ואמרה כי "ערב מתן צו הכינוס ניסה החייב לערוך מספר עסקאות בזק במניות. האם הוא מצפה ברצינות כי אוכל להאמין, שאף כאן היה כוונת הצדדים לנקוט בהליך ארוך, בן חודשים ארוכים... ..האם נענו מלווים כמו מר ג'רבי ואחרים להעביר לו מיליונים, וזאת על סמך התחייבות עמומה לפעולה בת חודשים ארוכים אצל גורמים עלומים, שרק אז תנתן להם, אם בכלל, התמורה לכספם – מניות החייב באמבלייז?".

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x