$
משפט

יש מחיר לחילופי ההנהלה בדניה סיבוס: לא מכירים תביעה נגדה בבית משפט

החברה הודיעה לבית המשפט כי אינה יכולה לענות בתביעה המתנהלת בעניינה עקב חילופי הגברא בחברה. "אין כעת מישהו בחברה שמכיר את התיק דיו כדי לתת לעורכי הדין הנחיות כיצד לפעול", מסרה החברה

מארק שון 11:1422.10.09

כשבוע לאחר שדניה סיבוס הודיעה על צמצום השדרה הניהולית שלה, במסגרתה כ-20 עובדים במטה ההנהלה יסיימו את תפקידם, מתברר שיש לכך מחיר: החברה הודיעה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב ש"תהפוכות בלתי צפויות" וחילופי הגברא בחברה אינן מאפשרות לה בשלב זה להגיש את כתבי הטענות בתביעה המתנהלת

בעניינה.

 

מדובר בתביעה על סך 30 מיליון שקל אותה הגישה בדצמבר האחרון החברה המרכזית לפיתוח השומרון נגד רכבת ישראל, בגין אי תשלום על עבודות שביצעה בפרויקט קו הרכבת המהיר מתל אביב לירושלים.

 

החברה המרכזית שימשה מאז 2004 כקבלן משנה של דניה סיבוס בעבודות, והרכבת טענה כי מדובר בכלל בסכסוך בין שתי החברות ללא קשר אליה. דניה סיבוס שצורפה לתביעה נאלצה לפנות השבוע לביהמ"ש ולבקש הארכות למועדים להגיש את כתבי הטענות שנקבעו לה בשל החילופים שנעשו בחברה.

 

בסוף ספטמבר הודיע מנכ"ל החברה, אילן בן גיגי, כי הוא פורש מתפקידו. שבועיים לאחר מכן הודיעה החברה כי אייל הוכמן, מי שהיה סמנכ"ל התשתיות, ורום ארז, ששימש כיועץ המשפטי של החברה בששת החודשים האחרונים יסיימו את תפקידם.

 

דניה סיבוס הסבירה בבקשה, כי המנכ"ל החדש שמונה, רונן גינזבורג, אינו בקיא בהליך, ולאחר החלפת היועמ"ש וסיום תפקידו של סמנכ"ל התשתיות, אין כעת מישהו בחברה שמכיר את התיק דיו כדי לתת לעורכי הדין הנחיות כיצד לפעול. החברה הוסיפה, כי "יש צורך לאפשר לנושאי המשרה החדשים שהות ללמוד את פרטי התביעה ולקבל החלטות ראויות".

 

בית המשפט אישר שלשום את הבקשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x