רכב

פרסום ראשון: יבואנית סוזוקי הקפיאה את המכרז הממשלתי

ל"כלכליסט" נודע כי מכשירי תנועה הביאה להקפאת המכרז לאחר שהגישה עתירה כנגד תנאי הסף למכרז; היקף המכרז מוערך ב-100 מיליון שקל. משמעות קבלת עתירת החברה וביטול תנאי הסף, הינה שיבואניות רכב נוספות, דוגמת יבואנית ההונדה ג'אז, יוכלו לגשת למכרז

שרון ביידר 14:0730.09.09

מכרז הרכש הממשלתי לרכישת 1,000 מכוניות בעלות מנועי בנזין בנפח של 1,350 עד 1,500 סמ"ק, שהיקפו הכספי מוערך בכ-100 מיליון שקל הוקפא, כך נודע ל"כלכליסט".

 

הסיבה להקפאת המכרז היא ככל הנראה עתירה מנהלית שהגישה חברת מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי, לאחר שלפי תנאי הסף למכרז

היתה מנועה מלהשתתף בו בשל בסיס גלגליה של סוזוקי סוויפט שאינו עומד בתנאי המכרז.

 

תנאי הסף קובע אורך בסיס גלגלים מינימאלי של 2,450 מילימטרים בין סרני הרכב (כלומר המרחק שבין גלגלי הרכב הקדמיים והאחוריים). במסגרת העתירה, שהגיעה לידי "כלכליסט", קוראת מכשירי תנועה לתיקון התנאי מכיוון שתנאי סף זה אינו מתחייב מאופיו או ממהותו של המכרז ולכן הוא סותר את חוק חובת המכרזים.

 

במידה ותנאי המכרז ישתנו, תוכל סוזוקי סוויפט להשתתף במכרז וזת מכיוון שהיא עונה על כל תני המכרז, למעט מחסור של שבעה סנטימטרים בבסיס הגלגלים של הסוויפט.

 

בשבוע שעבר הגישו שלושה יבואנים את הצעותיהם להשתתפות במכרז. ההצעות נגעו לארבע מכוניות: קיה ריו, יונדאי אקסנט, יונדאי 20I ומאזדה 2. במכרז, שמחייב את המכונית להיות מצוידת בתיבת הילוכים אוטומטית ובבסיס גלגלים של לפחות 2.45 מטרים, יכלו להשתתף שישה דגמי רכב בקבוצת המזהמים השישית של המיסוי הירוק. עם זאת, יבואני הרכב הזכאים להשתתף במכרז בחרו להציע כאמור רק ארבעה דגמים.

 

אם אכן תתקבל עתירתה של מכשירי תנועה ונושא בסיס הגלגלים ישאר פתוח לכל בסיס גלגלים שיוצע, יוכלו עוד יבואני רכב כגון חברת מאיר, יבואנית הונדה ג'אז להשתתף במכרז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x