שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בעקבות תביעת רן ארז: מקורותיו של רביב דרוקר הסכימו להיחשף

ארז המכהן כיו"ר ארגון המורים הגיש תביעת דיבה נגד דרוקר וחדשות 10 לאחר ששידרו כתבה לפיה שביתת המורים לפני כשנתיים נועדה להחליף את שרת החינוך אז, יולי תמיר

מארק שון 14:5222.09.09

מקורותיו של רביב דרוקר הסכימו להיחשף במסגרת תביעת דיבה המתנהלת נגדו ונגד ערוץ 10. התביעה הוגשה לאחר שדרוקר טען במהדורה המרכזית של חדשות 10 כי שביתת המורים הגדולה לפני כשנתיים היא חלק מתוכנית קונספירציה של יו"ר ארגון המורים, רן ארז, להחליף את שרת החינוך דאז, יולי תמיר,

בעמי איילון. בעקבות שידור הכתבה הגיש ארז, באמצעות עוה"ד צבי גלמן וסיגל פעיל ממשרד אריאל שמר ושות', תביעת דיבה בסך מיליון שקל נגד הפרשן הפוליטי רביב דרוקר וערוץ 10 בסוף 2007.

 

המקורות העיתונאיים של דרוקר, דניאל דורון בן ה-80 ודיאנה זקס, טוענים כי האזינו לשיחה של ארז כאשר שהו בבית הקפה "אצל יהודית" בתל אביב. ארז ובן שיחו, מנחם כהן, סמנכ"ל מינהל וכוח אדם במשרד החינוך, מכחישים כי ארז אמר את הדברים.

 

שופטת בית משפט השלום בת"א, ריבה ניב, דחתה לפני כחודשיים את בקשתם של רביב דרוקר וערוץ 10 כי המקור העיתונאי שעליו הסתמך דרוקר יעיד מאחורי פרגוד ותחת חיסיון, כך שפרטיו לא ייחשפו.

 

דניאל דורון כותב בתצהירו כי רשם על פיסת נייר את תמלול השיחה, במהלכה פנו השניים בטלפון ליו"ר הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, וביקשו ממנו להצטרף לשביתה. גברת זקס שישבה עם דורון כתבה בתצהיר שלה, כי "שמעתי את רן ארז אומר לבן שיחו כי שביתת המורים המתנהלת לא נועדה לקדם את עניינם של המורים אלא כדי לגרום ליולי תמיר תוחלף". לאחר השיחה מסר דורון את התמלול לגלעד עדין, מנכ"ל חברת החדשות של הערוץ דאז שהעבירם לידיו של דרוקר.

 

דורון וזקס אמורים להיחקר על הדברים בישיבת ההוכחות הקרובה ב-20 באוקטובר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x