$
בארץ

פרסום ראשון: פורסמו המתמודדות על מכרז כביש עוקף קריות

המתמודדות במכרז, המוערך כפרויקט התשתית הגדול ביותר בצפון הארץ הן, אשטרום, דניה סיבוס, שיכון ובינוי ושפיר הנדסה

ליאור גוטמן 14:1216.09.09

כביש עוקף הקריות יוצא לדרך: היום (ד') פירסמה החברה הלאומית לדרכים (מע"צ) את זהות המתמודדות במכרז ששויויו נאמד בשני מיליארד שקל. מדובר בציר המפרץ של מטרופולין חיפה והקריות. הכביש המהיר אמור לקשר את העיר התחתית בחיפה לצפון הקריות, כאשר עבודות התשתית במקום יחלו בסוף 2009.

 

המתמודדות במכרז המוערך כפרויקט התשתית הגדול ביותר בצפון הארץ הן אשטרום, דניה סיבוס, שיכון ובינוי ושפיר הנדסה. זהות הזוכה תוכרז בעוד כחודש.

 

על פי נתוני החברה הלאומית לדרכים, כביש עוקף קריות יהווה דרך פרברית מהירה (מהירות של כ-100 קמ"ש), נטולת רמזורים באיזור שסובל מזה שנים מעומס תנועה כבד, והדרך החדשה היא תנאי הכרחי לפיתוח השכונות העתידיות לאורך התוואי בתוספת של עשרות אלפי יחידות דיור.

 

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, אלכס ויז'ניצר, הביע שביעות רצון ממספר החברות המשתתפות במכרז הענק והמורכב, והוסיף ש"כביש עוקף קריות תוכנן בתחילה ככביש אגרה, אולם הוא הועבר לאחריות החברה הלאומית לדרכים כחלק מתכנית ההאצה של המשק. זהו הפרויקט התקציבי הגדול ביותר של החברה הלאומית לדרכים.

 

עם סיום העבודות, בעוד כשלוש וחצי שנים, תושבי המקום יהנו מכביש פרברי מהיר באורך 14 ק"מ, עם חמישה מחלפים לאורכו, שיתחיל בצומת וולקן ויסתיים בחיבור לדרך מס' 4, במחלף כרי נעמן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x