שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שר האוצר נפגש עם נשיא הבנק העולמי במהלך ביקורו בארה"ב

במהלך ביקורו בארה"ב נפגש שטייניץ עם סדרת אישים, ביניהם גם יו"ר הפדרל רזרב, עימו דן על השפעת המשבר הכלכלי על שתי המדינות, ותת שר האוצר האמריקאי עימו דן בנושא הסנקציות על אירן

כתב כלכליסט 14:2515.09.09

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ מבקר בימים אלה בארה"ב יחד עם החשב הכללי, שוקי אורן. במסגרת הביקור, נפגש אתמול (ג')  שר האוצר עם יו"ר הפדרל רזרב, בן ברננקי, וערך סדרת פגישות נוספות עם תת שר האוצר, סטיוארט לוי, יועץ הנשיא לענייני המזרח התיכון, דניס רוס ועם נשיא הבנק העולמי,

רוברט זואליק. כמו כן נפגש השר עם בכירי הממשל האמריקאי, ביניהם תת שר האוצר לעניינים בין-לאומיים, ליאל בריינארד, ותת מזכירת המדינה האמריקאית ליחסים כלכליים, ג'ק לו.  

 

בפגישת שר האוצר עם יו"ר הפדרל רזרב, דנו שטייניץ וברננקי במצב הכלכלה העולמית והשפעת המשבר הגלובלי על כלכלת ישראל וארה"ב, והשניים הסכימו כי ישנם סימנים מעודדים המעידים על יציאה מהמשבר.

 

השר נפגש עם נשיא הבנק העולמי, בפניו הציג את הצעדים שנקטה ממשלת ישראל בהתמודדות עם המשבר הגלובלי. נשיא הבנק העולמי הביע הערכה על הקמת וועדה לגיבוש מדיניות בנושא מדד ה- "Doing Business", המפורסם על ידי הבנק העולמי ומתייחס להקלה בירוקרטית על עסקים במדינות שונות, ואף הציע ליווי לתהליך.

 

כמו כן, התעניין זואליק ברפורמות הנכללות בתוכנית הכלכלית של ישראל. במהלך הפגישה סקר שר האוצר את צעדי ממשלת ישראל במסגרת קידום "השלום הכלכלי" והחשיבות שמייחסת הממשלה לשיפור המצב הכלכלי של הרשות הפלשתינאית.

 

השר נפגש כאמור גם עם תת שר האוצר האמריקאי, סטיוארט לוי, שטייניץ הדגיש בפניו בחשיבות הפעילות בתחום הגברת הסנקציות הכלכליות המוטלות על אירן, ואת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחום איסור הלבנת הון ומניעת מימון פעילות טרור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x