$
משפט

בלעדי: משקיעים זרים מתעניינים ברכישת רשת אירית, לאחר שביהמ"ש הורה על פירוקה

ל"כלכליסט" נודע כי נאמן הרשת נפגש עם משקיע מחו"ל, זאת לאחר שביהמ"ש המחוזי קבע כי הרשת תפורק, כיוון שרק שני מציעים הביעו נכונות לרכישתה וההצעות היו נמוכות מדי

גלי ברגר 17:4330.08.09

נאמן רשת אירית, אלי שפלר, עושה מאמים של הרגע האחרון למצוא רוכש לרשת אירית, לפני שהרשת תפורק. ל"כלכיסט" נודע כי בשעות אלו נפגש הנאמן עם משקיע מחו"ל אותו גייסו הזכיינים של הרשת, שהינם הנפגעים העיקריים במידה ואכן הרשת תלך לפירוק.

 

עוד נודע כי גם האחים אודי וליאור

זליכה, בעלי חברת ניו אימג' המחזיקה ב-33% מרשת אירית שוקלים לשפר את הצעת הרכישה שלהם, ובכך למנוע את פירוק הרשת.

 

היום החליטה שופטת בית המשפט המחוזי ורדה אלשיך כי רשת אירית תפורק. זאת כיוון שלא נמצא לרשת רוכש במסגרת הקפאת ההליכים. עורך דין עמית לדרמן ממשרדו של שלמה נס, המייצג את הנאמן, אמר בבית המשפט כי קיבל שתי הצעות, אך שתיהן נמוכות מדי.

 

האחת היא של חברת ניו אימג', שמוכנה לשלם 1.5 מיליון שקל עבור הרשת ואף הפקידה לשם כך ערבות. אלשיך אמרה כי 1.5 מיליון שקל עבור רשת שחובותיה נאמדים ב-30 מיליון שקל, אינה הצעה שיש טעם אפילו לשקול.

 

אלשיך הורתה להעביר אליה את בקשות הפירוק עד מחר בשעות הצהרים. תשעים העובדים, אותם מייצגים עו"ד ליזה חדש ועורך דין תומר דוד, ביקשו מלכתחילה לפרק את החברה. "מדובר בעובדם צעירים באמצע שנות ה-20 שימצאו עבודה בקלות. בנוסף, בגלל שהם לא עובדים שנין ארוכות הגמלה מביטוח לאומי מכסה את החוב עבורם", מסבירה חדש. "ביטוח לאומי משלם עד כ-74 אלף שקל פיצוים ומשכורות. להערכת דוד החוב לעובדים היום עומד על כ-700 אלף שקל והוא כולל את משכורות יולי, פיצויים הבראה וחופשה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x