$
קריירה

מחר: הכבאים מתחילים בעיצומים

הכבאים מאיימים לפגוע באירועים המוניים - גמר כוכב נולד, המופע של מדונה ומשחקה של מכבי חיפה על העלייה לליגת האלופות

מיקי פלד 19:5518.08.09

מחר (ד') יפתחו כבאים ישראל בעיצומים. הכבאים מאיימים לפגוע באירועים המוניים - גמר כוכב נולד, המופע של מדונה ומשחקה של מכבי חיפה על העלייה לליגת האלופות. מחר יצאו הכבאים ל-30 צמתים בליווי כבאיות ויחלקו חומרי הסברה על מאבקם, הסובב סביב הדרישה לתוספת של 250 תקנים לשירותי

הכבאות. הכבאים מאיימים עוד, כי אם לא ייענו דרישותיהם עד יום ראשון, יוחרפו העיצומים ויכללו השבתת תחנות כיבוי ברחבי הארץ.

 

ארגון הכבאים הודיע כי הוא מתכוון לממש את איומיו מהשבוע שעבר ולא לאשר ולשלוח כבאיות למשחקה של מכבי חיפה ביום שלישי בשבוע הבא, משחקה של בית"ר ירושלים ביום ראשון והאירועים ההמוניים שיבאוא אחריהם, כגון גמר התכנית כוכב נולד באילת ב-30 באוגוסט, המופע של מדונה ב-1 וב-2 בספטמבר, המופע של לאונרד כהן ב-24 בספטמבר ועוד. גם לאירועים קטנים יותר, בהם נדרשת נוכחותם של כבאים, לא יגיעו הכבאים כל עוד נמשכים העיצומים. עם זאת, עבודת כיבוי האש והצלת החיים תימשך כסדרה.

 

לדברי אנשי ארגון הכבאים, התקן העולמי קובע סטנדרט של כבאי אחד לכל 100 תושבים, אבל המצב בישראל הוא שבמקומות רבים מטפל כבאי אחד ב-10,000 תושבים. יואב גדסי, ראש הארגון, אמר כי "המצב של שירותי הכבאות בישראל הוא קטסטרופלי - לפני יותר מעשר שנים קבעה ועדה ממשלתית כי בישראל נחוצים 2,500 כבאים, אולי כיום פועלים בישראל 1,400 כבאים בלבד. אם המשבר לא ייפתר בהקדם, הכבאים מתכוונים שלא להגיע לכל האירועים הגדולים הצפויים בשבועות הקרובים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x