$
בארץ

פיצוץ בין האוניברסיטאות לממונה על השכר באוצר

ועד ראשי האוניברסיטאות מבקש להגיע להסדר בדבר שכר הבכירים. לוין מתעקש: דווחו על תנאי ההעסקה במוסדות הלימוד

נעמה סיקולר 08:2320.07.09

הממונה על השכר באוצר אילן לוין נפגש אתמול עם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) והודיע להם שהוא דוחה את ניסיונות הפשרה שלהם. לוין ציין שהוא עומד על קיומו של האולטימטום שהציג: דיווח מלא של האוניברסיטאות על תנאי העסקת העובדים או הקפאה של תקציב המוסדות.

 

כפי שפורסם

ב"כלכליסט", משרד האוצר הודיע בשבוע שעבר לאוניברסיטת בר־אילן שמכיוון שאינה עומדת בחובות הדיווח הנדרשות ממנה לגבי תנאי העסקת הסגל המינהלי, יקפיא האוצר 15% מתקציב האוניברסיטה. לאוניברסיטת בר־אילן ניתן "אולטימטום" של שבועיים, שיפוג בסוף יולי.

 

אתמול, על רקע האולטימטום, הציעו ראשי הוועד לממונה לקבוע בתוך 30 יום את שכר הבכירים באוניברסיטאות וסולמות השכר לסגלים האקדמיים, המינהליים והטכניים. לוין דחה את בקשתם.

 

"לצערנו", ציין פרופ' יצחק אפלויג, נשיא הטכניון ויו"ר ור"ה, "דחה הממונה את הצעתנו להידברות והציב אולטימטום שמשמעותו הרסנית ועשוי לבהיא להשבתת האוניברסיטאות". ראשי האוניברסיטאות חזרו אתמול על בקשתם להיפגש עם שר האוצר יובל שטייניץ.

 

"האוניברסיטאות יקרות למדינה וגם לאוצר", מסר לוין, "אך מבלי לקיים מינהל תקין אין סיכוי להסדיר את חריגות השכר שמובילות להתמוטטות הכלכלית שלהן". לדברי לוין, האוניברסיטאות צריכות קודם כל להעביר את ההסדרים וההסכמים הקיבוציים, לרבות רשימה שמית של תלושי השכר של העובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x