$
משפט

נדחתה בקשת רשת ג'אמפ להקפאת הליכים

השופטת אלשיך קבעה בהחלטתה כי קשייה של ג'אמפ אינם חדשים וכי החברה המתינה לרגע האחרון ומעמידה את הנושים כמעט בפני עובדה מוגמרת. מחרתיים ייערך דיון בבית המשפט

ענת רואה 13:4214.07.09
שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך דחתה היום (ג') את בקשת רשת האופנה ג'אמפ לצו הקפאת הליכים נגדה במעמד צד אחד. אלשיך קבעה בהחלטתה כי קשייה של ג'אמפ אינם חדשים וכי החברה המתינה לרגע האחרון ומעמידה את הנושים כמעט בפני עובדה מוגמרת. מחרתיים ייערך דיון בבית המשפט
בפני השופטת ובסיומו יוחלט על עתיד הרשת.

 

לדברי אלשיך, הנימוקים המועלים בבקשת ההקפאה מעלים שאלה החוזרת ונשנית בעת האחרונה והיא מדוע המתינה החברה עד הרגע האחרון. "התשובה הנראית על פני הדברים היא כנראה על מנת לנסות ולרקוח עסקת מכר תוך הצבת הנושים בפני עובדה כמעט מוגמרת קרי או הסכמה או קריסה. דרך זו איננה מקובלת עלי ועל כן לא יינתן צו במעמד צד אחד. והדיון יערך במעמד הצדדים". 

 

רשת ביגוד הנשים ג'אמפ שנקלעה לחובות בהיקף של כ-50 מיליון שקל ביקשה אתמול לאשר את מכירתה לרשת "מתאים לי" בשליטת אבי מלכה תמורת 18 מיליון שקל ובמסגרת מהלך של הקפאת הליכים.

 

בבקשה נכתב כי רשת מתאים לי כוללת 96 סניפים המופעלים ישירות או באמצעות זכיינים וכי לחברת ג'אמפ יש 49 סניפים, כך שאם ההצעה תתקבל תיווצר קבוצת אופנה המפעילה מספר סניפים גדול ותהפוך בעקבות זאת לגורם משמעותי מבחינת התחרות בשוק אופנת הנשים.

 

תמורת 100% ממניות ג'אמפ תשלם מתאים לי 18 מיליון שקל, שיועברו בחמישה תשלומים שנתיים. הרשת מבקשת למנות כנאמן את רו"ח יובל קדרון, המשמש גם כנאמן רשת ילדותי שקרסה, והיא מיוצגת על ידי עו"ד שלום (שולי) גולדבלט שמייצג את קדרון בתיק ילדותי.

 

בדומה להסדר הנושים המוצע בילדותי, גם ההסדר שמציעה ג'אמפ כולל ויתור נרחב מצד נושים על החובות כלפיהם. בבקשה נכתב כי נושים רגילים יקבלו לפי התוכנית 30% מהחוב כלפיהם ואילו נושים שיש להם ערבויות אישיות יקבלו 50% מהחוב כלפיהם. בבקשה נכתב כי היתרון לנושים הרגילים ברור מאליו שכן הם התקשרו עם חברה בעירבון מוגבל ואין בידיהם בטחונות כלשהם ואם החברה תפורק, במקום להימכר, הם לא יקבלו דבר.

  

ג'אמפ הוקמה ב-1981 תחת השם נובל אופנה וב-2007 שינתה את שמה למותג ג'אמפ. 50% מהחברה מוחזק בידי מנחם קופיץ, מייסד החברה, ו-50% בידי המשביר, שבשליטת רמי שביט. מפעל החברה נמצא במערב ראשון לציון ובו מיוצרים חלק ממוצריה. היתר מיוצרים בגדה, בירדן ובסין. בבקשה נכתב כי מאז השתלב המשביר כמשקיע לחברה, ב-2007, הוא הזרים אליה 22 מיליון שקל. החברה מעסיקה בסך הכל 245 עובדים, ברובם עובדי חנויות הרשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x