שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חברת "חומש השקעות" הקורסת ל"כלכליסט": "אין מה לדאוג"

חברת "חומש השקעות" פועלת במגזר החרדי, ורבים ממשקיעיה חוששים כי כספם אבד; אשר שפרנוביץ', הבעלים של החברה, הכחיש את השמועות כי נמלט מישראל, אך סירב להתייחס לגורל כספם של המשקיעים

איתי הר אור 12:4814.07.09
בעליה של חברת ההשקעות החרדית חומש השקעות, אשר (אושי) שפרנוביץ', שרבים מלקוחותיה חוששים כי איבדו את כספם, מבטיח כי אין כל סיבה לדאגה סביבו.

 

שפרנוביץ' מנסה לשדר עסקים כרגיל, אך בשלב זה רב הנסתר על הגלוי. "ברוך השם שלומי טוב ואני נמצא במשרד פה בארץ", אמר שפרנוביץ

ל"כלכליסט", והוסיף: "היו פה כתבים וצלמים, ראו, צילמו ומעבר לזה אין לי מה להוסיף. בימים הקרובים נשוב ונוכל לדבר". שפרנוביץ סירב להתייחס לשאלה מה עלה בגורלם של הכספים.

 

על פי החשד, מאות משקיעים מן המגזר החרדי איבדו את כל כספי חסכונותיהם בשווי כולל של עשרות מיליוני שקלים לאחר שחומש השקעות קרסה.

 

מדובר במאות משקיעים שהפקידו את כספם בידיו של שפרנוביץ', דמות מוכרת בעולם החרדי. לקוחותיה של חברת ההשקעות, כך מדווחים כלי תקשורת חרדיים, קיבלו בתחילה תשואה נאה של אחוזים בודדים על השקעתם, אולם בימים האחרונים החלה חרושת שמועות בקרב הציבור החרדי, לפיהן בעל החברה נקלע להסתבכויות פיננסיות. בעל חברת ההשקעות, ששמו מפורסם בתקשורת החרדית, נודע כנדבן גדול והוא מתואר כמי שתרם מיליוני שקלים לצדקה.

 

לאחרונה אף החלה להתרוצץ שמועה בקרב ציבור המשקיעים כי שפרנוביץ' נמלט ללונדון. היום דווח כי בעל חברת ההשקעות הכחיש את הידיעה, טען כי הוא נמצא בישראל ופועל על מנת "לסגור את הסיפור ולחזור לעסקים".

 

החל משעות הבוקר ובהמשך לאירועים מאמש, ממשיכים משקיעים להגיע אל משרדי חברת ההשקעות בבני ברק. על פי הדיווחים, העובדים במקום עדיין מגיעים אל המשרדים המהודרים, ועל פניו נראה כי הפעילות ממשיכה כסדרה, וזאת למרות שמשקיעים שחששו לאבדן כספם בזזו והשחיתו ציוד שנמצא במקום.

 

גם אתר האינטרנט החרדי "בחדרי חרדים" מדווח הבוקר כי בעל חומש השקעות התייצב הבוקר במשרדו. האתר מדווח כי שפרנוביץ' אמר: "כפי שאתם רואים, אני במשרד, יושב עם לקוחות, הכל בשליטה". משרדי החברה ממוקמים בבניין "גרנד הול" בבני ברק. האתר גם מצרף קטע וידאו שבו נראה שפרנוביץ' נכנס למשרדו. "בחדרי חרדים" מדווח גם כי מקורביו של שפרנוביץ אומרים כי חלק מהכסף של המשקיעים אבד בהשקעות כושלות, אך חלק גדול ממנו מופקד בחשבונות הבנק של החברה הנמצאים תחת עיקולים כאלה ואחרים.

 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר כי לא ידוע להם דבר על הפרשה, וגם היחידות הארציות אינן מעורבות בפרשה.

 

איש עסקים שהיה בקשרים עסקיים עם בעל חברת חומש השקעות סיפר על דמותו של שפרנוביץ: "הוא בחור מרשים מאוד. מעט גבוה, נראה גביר כזה. הוא גם שייך לחסידות גור שהיא מאוד עשירה". המקורב סיפר עוד: "אושי היה עושה רושם והייתה לו נוכחות. הוא מעולם לא הגיע בזמן לפגישות ותמיד היה לו הרבה מאוד ביטחון". לדבריו: "הוא אדם מאוד יהיר, כשהוא דיבר על השוק הפיננסי הייתה תחושה שהוא יודע על מה הוא מדבר. הייתה לו את יכולת ההבעה".

 

עוד סיפר המקורב כי שפרנוביץ הוא דמות בכירה מאוד בקרב מנהיגי חסידות גור: "האדמו"ר מגור, שלחסידות שלו שייך ה'איחוד' של מוסדות גור, אחד הגופים הכלכליים החזקים ביותר שיש במדינה, לקח איתו כמה חסידים, ובניהם גם את אושי, לסוף שבוע של גיוס תרומות. הם גייסו מיליוני דולרים ל'איחוד"'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x