שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רשת האופנה ג'אמפ הגישה בקשה להקפאת הליכים

לפי הערכות, צברה הרשת, המונה 56 סניפים, חובות בהיקף 45 מיליון שקל, מתוכם 30 מיליון שקל לבנקים. אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי צ'קים שנתנה החברה לספקים לא כובדו על ידי הבנקים

אורנה יפת 13:4013.07.09

חברת האופנה ג'אמפ הגישה היום (ב') לבית משפט המחוזי בתל אביב בקשה להקפאת הליכים. זאת בעקבות חובות שצברה הרשת. לפי הערכות, צברה הרשת חובות בהיקף 45 מיליון שקל, מתוכם 30 מיליון שקל לבנקים.

 

הבקשה הוגשה לאחר שלא התקיימו התנאים המתלים שנדרשו על מנת לקיים את העסקה במסגרתה התכוונה המשביר לצרכן, המחזיקה ב-50% ממניות הרשת, למכור את חלקה לאבי מלכה הבעלים של ml.

 

במסגרת הבקשה מבקשת ג'אמפ מבית המשפט לאשר את ההסכם בינה לבין ml, לפיו ml תפעיל ותנהל את ג'אמפ ותישא בכל ההוצאות השוטפות של הרשת במהלך תקופת הקפאת ההליכים, למעט חובות ג'אמפ שקדמו להליך הקפאת ההליכים.

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", צ'קים שנתנה החברה לספקים לא כובדו על ידי הבנקים. בין היתר מדובר בתשלומים לשכר דירה לקניונים, לספקי בדים

ולמתפרות. אתמול הגיעו ספקים למטה החברה בראשון לציון ודרשו מההנהלה למלא את התחייבויותיה הכספיות. אליהם הצטרפו עובדים של החברה שחוששים למשכורתם.

 

כבר אתמול העריכו גורמים בענף כי מצבה הנוכחי של ג'אמפ יגרור אותה לכינוס נכסים. בחודשים האחרונים מנהלת הרשת משא ומתן עם לאומי ודיסקונט כדי להגיע עימם להסדר.

 

חברת האופנה ג'אמפ מונה 56 סניפים ונמצאת בבעלות של רמי שביט, הבעלים של המשביר לצרכן (50%) ושל מנחם קופיץ המייסד (50%). שביט רכש לפני שנתיים 50% ממניות החברה תמורת 22 מיליון שקל. אלא שדי מהר עלו היחסים על שרטון. השניים הגיעו לבוררות, בסופה הסכים שביט לרכוש את חלקו של קופיץ תמורת 7.5 מיליון שקל. אולם אז הבנקים נכנסו לתמונה, ודרשו משביט שייקח על עצמו את מלוא הערבויות של קופיץ אך הוא סירב. ככל שנקפו הימים מצבה של הרשת הידרדר, הסחורה לא הגיעה לחנויות וכעת גם הצ'קים חוזרים.

 

לפני כחודש הודיע שביט, כי ימכור את חלקו בחברה למלכה, הבעלים של רשת ml תמורת 18 שקלים בלבד והלוואת בעלים של 10 מיליון שקל. נוסף על כך, התחייב מלכה לרכוש גם את חלקו של קופיץ בחברה. בנוסף הודיעו הצדדים כי מלכה יעמיד לג'אמפ סחורה בשווי 5 מיליון שקל. כעת נראה כי העסקה רחוקה מלהתבצע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x