$
רכב

יבואני הרכב האישי חוששים מהממשלה: שכרו משרד לוביסטים

משרד גלעד לובינג ינסה למנוע הטלת מגבלות על יבוא הרכב האישי - צעד שבוחן משרד התחבורה

תומר הדר 21:2423.06.09
מה שטוב ליבואני הרכב ולחברות הליסינג טוב גם ליבואני הרכב האישי. ל"כלכליסט" נודע שאיגוד יבואני הרכב האישי, שהוקם השבוע באיגוד לשכות המסחר, שכר את שירותיו של משרד הלוביסטים גלעד לובינג כדי לקדם את נושא הייבוא האישי בקרב שרי הממשלה.

 

נושא הטלת מגבלות על הייבוא

האישי נמצא בעת האחרונה בראש סדר היום הציבורי. על פי נתוני רשות המיסים, בשנה שעברה יובאו לישראל 2,216 מכוניות בייבוא אישי, זאת לעומת 924 מכוניות שיובאו בייבוא אישי בשנת 2007 . רוב המכוניות שיובאו ארצה אשתקד היו מכוניות מדגמים מפוארים.

 

לאחרונה הקים משרד התחבורה ועדה כדי לבחון הטלת מגבלות על הייבוא האישי, זאת לאור הגידול הקיצוני במימדי התופעה. על פי המלצות הוועדה, שהוגשו לשר התחבורה לפני כשבועיים, יוגבל הייבוא האישי לרכב אחד למשפחה. גם גילו של רכב המותר בייבוא יוגבל לשנה אחת בלבד במקום שנתיים כיום.

 

אולם למרת המלצות הוועדה נמנע שר התחבורה עד כה מנקיטת עמדה בנושא. "יבואני הרכב יכולים להשפיע על הכנסת באמצעות משרדי לוביסטים" הסביר ל"כלכליסט" בעל סוכנות לייבוא אישי. "גם חברות הליסינג מסוגלות להשפיע על יכולתם של שרים לקבוע את שווי השימוש לרכב צמוד. אין סיבה שלא ננקוט באמצעים דומים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x